Яскраві кольори Гуцульщини: у Львові відкрили виставку родини Рибенчуків
Експозицію можна відвідати у Домі Франка.
Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
Священна Гуцульщина – так називається виставка художніх картин сім'ї Миколи та Людмили Рибенчуків. Раніше художники були іконописними митцями, але завжди хотіли передати колорит та традицію Карпат.
Микола Рибенчук – уродженець карпатського регіону, і з дитинства захоплювався його красою. Чекав моменту, коли буде нагода зобразити красу українських гір та гуцульський колорит на картинах.
"Перший раз я збагнув, що можу писати такі картини в Косівському художньому інституті, – каже Микола Рибенчук. – Мій викладач дуже цінував такий живопис, потім Академія мистецтв і я вирішив продовжувати цю справу. Найбільше вражає яскравий та насичений колір гуцулів. Писали усі картини з натури, у Верховині. Приходили до рідних, знайомих і малювали їх".
Працювали художники над картинами протягом чотирьох років. Їх особливість та неперевершеність – насичений та яскравий колір полотен. Для цього художники фарби роблять самотужки за допомогою воску, олії та кольорового пігменту.
"Ми милуємося звичаями та красою гуцулів, – розповідає Людмила Рибенчук. – Нас захоплюють люди, звичаї та краса. Цю красу намагаємося донести на своїх полотнах. Ми хочемо нести світло у своїх картинах, а світло – це колір. Фарби, які зараз виготовляють втрачають свій колір, тому ми вирішили зберегти старовинну традицію, як малювали в епоху Відродження".
Загалом на виставці представлені п'ять десятків картин. Усі вони відтворюють різноманітні звичаї та традиції гуцулів. Не випадково експозицію розмістили й у Домі Франка. За словами директора музею Богдана Тихолоза, хоч Іван Франко не був гуцулом, але завжди захоплювався ними і описував їх побут та звичаї у своїх творах.
Картини сім'ї Рибенчуків у Домі Франка можна оглянути протягом місяця.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе