Як у Львові стати помічником Святого Миколая. 10 ініціатив для допомоги тим, хто потребує дива у свята

23 листопада, 2021 вiвторок
13:20

У ніч з 18 на 19 грудня можна не тільки пережити диво, але й допомогти іншим його відчути. Уже давно у Львові існує традиція стати помічником Святого Миколая і допомогти з подарунками тим, хто цього потребує найбільше. Діти у дитбудинках, у лікарнях, немічні старенькі - є чимало людей, які потребують знаків уваги і опіки, особливо у святкові дні.

"Еспресо.Захід" зібрав найголовніші ініціативи від авторитетних волонтерів, які допоможуть відчути диво тим, хто цього потребує найбільше.

1. ​​​​"Миколай у камуфляжі"

Перед приходом Святого учасники бойових дій відвідають Лівчицький інтернат та завітають до малечі із малозабезпечених сімей.

Четвертий рік поспіль учасники бойових дій збирають подарунки для дітей з інтернатів та малозабезпечених сімей. Напередодні приходу святого Миколая малечу тішать іграшками, одягом, канцелярією, книжками та солодощами. Як розповів у коментарі журналістці "Еспресо.Захід" організатор акції Захар Саджениця, щороку збирають потрібних речей стільки, що вдається охопити не лише заплановані місця, а також інші інтернати Львівщини.

"Діти, котрі в інтернаті більш забезпечені державою, тому їм бракує спілкування та емоцій, – каже Захар Саджениця. – Вони дуже тішаться, коли хтось їх навідує. Натомість дітлахи із малозабезпечених сімей відчувають любов та спілкування, але не завжди батьки чи опікуни можуть їх повністю забезпечити. Є діти, у яких немає батьків, а бабуся виховує чотирьох. Крім того торік я був вражений, коли ми по дорозі забирали дітей, котрі йдуть сім кілометрів до школи, я думав, що у нас на Львівщині вже такого немає".

Перед карантином учасники бойових дій також організовували вистави, втім нині змушені обмежитися лише спілкуванням, оскільки вистава передбачає велику кількість людей.

"Акцією Миколай у камуфляжі ми допомагаємо дітям, соціалізуємо учасників бойових дій, а також це національно-патріотичне виховання дітей, – додає Захар Саджениця. – Наразі люди вже активно долучаються до формування подарунків, але, я переконаний, ближче до свята подарунків буде ще більше".

Збір подарунків триватиме до десятого грудня. А вже напередодні Миколая учасники російсько-української війни розпочнуть свою мандрівку до дітей.

2. МиколайКо

У Львові стартувала акція "МиколайКо-2021". Діти-сироти і ті, що ростуть і малозабезпечених родинах, написали листа Святому Миколаю, а волонтери благодійного фонду "Здійснити мрію" зібрали їх і передадуть листи доброчинцям, які зголошуються виконати дитяче бажання. Принести подарунки треба до 17 грудня.

"Цього року вже маємо багато дітей, які очікують подарунків, хоча ще лише початок листопада. Цей захід має на меті охопити дітей, які є сиротами, ростуть у малозабезпечених сім'ях, або ж ті, які мають різні захворювання. Перші листи від малюків до Святого Миколая вже почали надходити. То ми оголошуємо про пошук помічників Святого Миколая. Запрошуємо людей обирати листи тих діток, мрію яких ви найбільше можете втілити. Також можна об'єднуватися по 2-3 чи більше людей, щоби допомогти Святому Миколаю зібрати все необхідне, про що в листі попросила малеча", – розповіла "Еспресо.Захід" Уляна Флишко.

Знайти листа дитини можна на фейсбуці під тегом #МиколайКо_2021. Достатньо у коментарях під конкретним фото дитини, написати про свою згоду підтримати цю дитину. Подарунки просять приносити від 10 до 17 грудня. Зголоситися для втілення дитячих мрій можна за номером телефону 0972329068.

3. Миколай від Мальтійської служби допомоги

Уже 25 рік поспіль "Мальтійська служба допомоги" допомагає Миколаю вчасно прийти до дітей у потребі у рамках однойменної акції "Святий Миколай – дітям у потребі. Волонтери назбирали кілька тисяч листів від дітей, яких виховують у родинах і які проживають у навчально-реабілітаційних центрах та школах, діти із сиротинців, малозабезпечених та прийомних сімей, діти з інвалідністю та вихованці ДБСТ.

"Акція відбувається традиційно: діти пишуть листи Миколаю зі своєю мрією, а ми передаємо їх помічникам Чудотворця. Намагаємося, щоб Миколай прийшов до дітей, які є в різних установах, які живуть у сім’ях, що переживають скруту. Листи надходять до нас в офіс, а ми розповсюджуємо їх серед добрих людей, які хочуть подарувати дітям свято", – розповіла "Еспресо.Захід" заступниця директора Мальтійської служби допомоги Марія Панчак.

Щоб долучитися до акції, треба взяти дитячого листа і придбати подарунок, про який дитина пише у листі. Ще є варіант забезпечити дітей тими речами, які потрібні завжди. Можна також переказати гроші на рахунок організації.

"Крім солодощів, можна приносити засоби гігієни, канцелярське приладдя, спортивний інвентар, книжки та корисні настільні ігри, які сприяють розвитку і в які можна бавитися з друзями. Завжди у потребі є білизна, шкарпетки, теплі колготи і одяг. Їх можна приносити нам упродовж всього року, адже ми постійно опікуємося проблемними родинами", – розповідає Марія Панчак.

Приносити все необхідне волонтери просять до 14 грудня, щоб подарунки встигли доставити до адресатів, адже заклади знаходяться в різних куточках Львівщини. Охочі допомогти можуть приходити на вул. Академіка Богомольця, 8/2 з 09:00 до 19:00. Контактний номер: 0672751202

Реквізити для допомоги коштами:

БО "Мальтійська служба допомоги у Львові" в АБ "Укргазбанк",

р/р UA 383204780000000260042360005, ЄДРПОУ 19323705

4. Для літніх людей у хоспісах

Напередодні Дня Святого Миколая у Львові збирають допомогу для підопічних хоспісу у Журавному на Жидачівщині та Підбузького геріатричного пансіонату. Самотнім стареньким планують передати засоби для догляду і гостинці.

"Нам можна приносити продукти довгого зберігання (крупи, олія, борошно, згущене молоко і т.д.), памперси та пеленки, засоби гігієни, хімію і солодощі. Якщо хтось хоче долучитись і щось принести чи купити, то можна телефонувати за номером +380684926026. Усі пакунки можна приносити до 9 грудня. Поїздки плануємо на 10-12 грудня", – розповіла "Еспресо.Захід" ініціаторка акції Софія Муцин.

У хоспісі Журавна зараз перебуває в опіці 30 стареньких, а у Підбужі – 117. Крім продуктів і засобів догляду, волонтери планують підготувати для кожного підопічного підготувати індивідуальний подаруночок.

Реквізити для допомоги:

5363542602947401 (Муцин Руслан)

5. Акція "Миколай! Нам з навчанням помагай"

Небайдужих закликають допомогти Миколаю придбати гаджети для навчання дітям із багатодітних родин. Волонтерки Спілки багатодітних  сімей Львівщини "Щаслива родина"організовують акцію для школярів і студентів з багатодітних родин. Усіх охочих закликають допомогти придбати гаджети для онлайн-навчання у рамках акції "Миколай! Нам з навчанням помагай".

"У нашій організації є багато батьків, які мають дітей шкільного віку, для яких то труднощі – організувати онлайн-навчання вдома. Не всі можуть придбати необхідні гаджети для 8 чи 10 дітей. Усім потрібні планшети, телефони, навушники з мікрофонами. Святий Миколай і всі небайдужі можуть допомогти дітям", – розповіла "Еспресо.Захід" керівниця ГО "Спілка багатодітних сімей Львівщини "Щаслива родина" Ольга Ярмолюк.

Стати помічниками Миколая у рамках підтримки акції "Миколай! Нам з навчанням помагай" можна у такі способи:

 • закупити найнеобхідніше на ваш розсуд та по ваших можливостях,
 • повідомите волонтерам, якщо ви є працівником гуртівні, магазину з різною технікою і можете допомогти,
 • перерахуєте кошти,
 • подарувати навушники, планшет чи інші технічні засоби, але вони мають бути справні та в чудовому стані.

Реквізити для допомоги:

UA 133 052 990 000 026 003 041 011 274

Картка спілки: 5169 3305 2002 4362

МФО 325 321

ЄДРПОУ 3504 7215 (зазначити "благодійна пожертва до Миколая").

6. Акція від ГО "Старість на радість"

Для волонтерського проєкту "Старість на радість" листи перед Миколаєм пишуть не діти, а літні люди з геріатричних пансіонатів. Організатори вже передали для них скриньки. Перші листи на своїй сторінці вони опублікують 19 листопада. Тоді ж можна вибрати той, який вам до душі.

"Акцію "Миколай для літніх людей" цього року робимо вже вп'яте. Цього року опікуємося підопічними з трьох будинків для літніх людей. Якщо ви бажаєте фінансово підтримати нашу акцію, та можете допомогти нам закупити фрукти 17-18 грудня", – розповіла "Еспресо.Захід" засновниця благодійного проєкту "Старість на радість" Оксана Бриндзак.

Волонтери нагадують, що  ви можете стати Миколаєм для мешканців:

 •  Львівського геріатричного пансіонату;
 •  Підбузького геріатричного пансіонату;
 •  Новояричівського відділення для проживання громадян похилого віку.

Листи від стареньких публікуватимуть з 25 листопада на сторінці проєкту у Facebook.

Реквізити для допомоги:

Код отримувача: 43704425

Рахунок: UA033052990000026001001019489

Назва банку: АТ КБ "ПРИВАТБАНК"

Призначення платежу: благочинна пожертва на статутну діяльність

7. Акція від БФ "З янголом на плечі"

Волонтери благодійного фонду "Із янголом на плечі" закликають небайдужих долучитися до організації подарунків для підопічних із сиротинців. Приносити подарунки можна до 1 грудня.

"Благодійний фонд "Із янголом на плечі" опікується такими дітьми і просить всіх бажаючих долучитись і допомогти організувати свято Миколая. Маємо понад 100 дітей з сиротинці і ще чимало дітей, які лікуються і на свято будуть у лікарні. Хочемо зробити їм подарунки. Ви можете написати нам у фонд і ми надамо вам інформацію про потреби та мрії конкретної дитини. Також  можна долучитися і принести солодощі, фрукти, канцелярське приладдя, шкарпетки. Бажаючим ми також говоримо розміри одягу і побажання дитини", – розповіла "Еспресо.Захід" координаторка акції Христина Хлопіцька.

Усіх охочих створити свято для дітей волонтери просять написати їм або телефонувати за номером 096 425 31 85 (Христина). Приносити подарунки можна до 1 грудня.

8. Акція від Центру опіки сиріт

Центр опіки сиріт до Миколая влаштовує свято для дітей і потребує допомоги небайдужих. Тут облаштовують мультимедійний простір для дітей і готують подарунки для малечі.

"У нас цього року є три напрямки роботи до Миколая – листи дітей з омріяними подарунками, цеглинки з потребами від проблемних родин в Гарнізонному храмі і ще у Домі милосердя ми робимо мультимедійний простір для дітей і потребуємо благодійників, щоб завершити його облаштування. До нас уже приєдналися компанії, приватні особи і вже закуповуємо парти, щоб діти могли навчатися і приходити на майстерки. Стільці, столи, проектор - кожен благодійник знайшов свою лепту допомоги. Допомагають нам капелани з Канади для допомоги. День пам'яті Микалая – це гарна нагода розказати про потреби сиріт. Солодощі – це добре, але можемо разом щось більше, що послужить дітям щодня, а не лише раз на рік", – розповів "Еспресо.Захід" о. Роман Прокопець, голова Центру опіки сиріт.

Щоб виконати дитячу мрію, потрібно взяти листа дітей і приготувати подарунок. Листи до Святого Миколая від дітей можна переглянути тут. Усі дарунки необхідно приносити в Дім Милосердя святого Миколая (вул. Короленка, 7), кінцевий термін – 10 грудня.

В Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла в межах щорічної акції "Різдвяний кошик" сформують продуктові та побутові пакети, якими допомагаємо нашим соціальним сім’ям, сім’ям наших героїв та сиротам нашого міста та області. Усі дарунки просимо принести до 5-го грудня 2021 року в Інформаційний центр Храму або Дім милосердя Святого Миколая (вул. Короленка, 7).

Банківські реквізити "Центру Опіки Сиріт":

Місія "Центр Опіки Сиріт"

UA72 305299 00000 26004031009381

в АТ КБ “ПРИВАТБАНК”

ЄДРПОУ 37527309

Призначення платежу – "добровільна пожертва", отримувач – РО МІСІЯ ЦЕНТР ОПІКИ СИРІТ УГКЦ

З усіма питаннями просять звертатись на e-mail orphancenterlviv@gmail.com .

9. "Свята без тата"

В межах акції українські волонтери у Польщі збирають солодощі, іграшки, одяг та книги, з яких потім волонтери формують індивідуальні іменні подарунки і доставляють до Різдва Христового. Списки дітей охоплюють цілу Україну та оновлюються щороку.

Організовує акцію фонд UNITERS (давніше Ініціатива Героям Майдану), зареєстрований у Польщі у 2014 році. Від початку своєї діяльності організація велику увагу приділяла підтримці сімей українських воїнів. На сьогодні вона реалізує дві основні акції – "Свята без тата" і щорічні табори в польських Бескидах для дітей-сиріт війни. В рамках "Свята без тата" зібрали уже 30 тонн подарунків загальною вартістю понад 4 мільйони гривень.

"Уже восьмий рік будемо робити цю акцію. Фабрики ельфів будуть пакувати подарунків. Минулого року 3 650 подарунків було. Цього року буде благодійний аукціон, багато людей відомих дали свої лоти. Поки що це буде несподіванкою, але дуже багато гарних речей тут можна буде купити. Брати Капранови пропонують свою книжку з історії в коміксах. Це партнер акції цього року", – розповіла "Еспресо.Захід" волонтерка Галина Анрушков.

10. Акція від "Майстерні милосердя"

Волонтери “Майстерні милосердя”, яка діє при Патріаршій комісії душпастирства охорони здоров’я УГКЦ, організовують для жителів Львівського геріатричного пансіонату свято до Дня Святого Миколая. Запрошують усіх небайдужих львів’ян допомогти з подарунками і підготувати частування у Святвечір.

"Це наша щорічна акція для підтримки стареньких літніх людей, в яких не залишилося нікого. На 19 грудня поїдемо до них з подарунками, а на Святвечір хочемо приготувати традиційне свят вечірнє частування. Ми вже розпочали підготовку подаруночків до Свята Миколая. Дуже потребуємо допомоги солодощами, мандаринками, яблуками, апельсинками, шкарпетками. Усі ці речі можна принести до 15-16 грудня або дуже сердечно просимо допомогти коштами  і ми закупимо подарунки", – розповіла "Еспресо.Захід" Мирослава Полець, координаторка “Майстерні милосердя”.

А ще волонтери “Майстерні милосердя” почали підготовку до організації Святвечора для стареньких, які мешкають у геріатричному пансіонаті, що у Львові на вул. Медової печери, 71. Тут  проживають близько 300 одиноких старших людей.

Реквізити для допомоги:

картка Приватбанку 5457 0822 7305 1875 на ім‘я Карвацька Іванна (с.Севастіяна). У призначенні платежів просять  вказувати у призначенні платежу-допомога будинку старших.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку

Читайте також:
авторські принти львівського школяра
Автор Зіновія Воронович
25 листопада, 2021 четвер
Школяр створив авторські принти для одягу з зображенням тварин, які загинули на вулицях Львова
Яніна Соколова
27 листопада, 2021 субота
"Зеленський вважає, що коли журналіст не поводиться, як Наталя Мосейчук, його треба уникати", − Яніна Соколова
Зеленський
26 листопада, 2021 п'ятниця
Марафон Зеленського. Соцмережі вибухнули реакціями і мемами
Львів
+3
 • Львів
 • Київ
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 27.01
  Купівля 27.01
  Продаж 27.29
 • EUR
  Купівля 30.32
  Продаж 30.8
 • Актуальне
 • Важливе
2021, субота
27 листопада
22:30
Ексклюзив
Президентський університет
Президентський університет: для чого виділяти 7,2 млрд грн на новий виш, якщо можна ці кошти використати раціональніше?
22:00
акценти
Рівень вакцинації, День пам’ять жертв Голодоморів і смерть Любомири Мандзій – акценти від "Еспресо.Захід"
21:46
Генерал Бурба виїхав з України, - Ігор Мосійчук
21:42
михайло гончар
"Ми можемо досягти достатнього видобутку власного газу, щоб не залежати від інших країн", − енергетичний експерт Михайло Гончар
21:30
Любомира Мандзій
Повідомили час прощання з Любомирою Мандзій
21:21
миколай
У львівському парку культури запрацює резиденція Святого Миколая
21:15
Турчинов
Дострокові парламентські та президентські вибори – єдиний варіант. Немає альтернативи, щоб захистити країну, – Олександр Турчинов
21:02
шевченківська премія
Завершився перший тур відбору на Шевченківську премію-2022: хто з митців Західної України пройде у другий
20:50
Турчинов
"Спецоперація із затримання "вагнерівців" планувалась ще з 2018 року", − Олександр Турчинов
20:30
ЛМР
У Львівській мерії знайшли муляж гранати
20:20
мури замку XVII ст
Археологи знайшли на Львівщині мури замку XVII ст
19:55
Ярина Коваль
Ярина Коваль. "Східна Ченстохова", катакомби-каменоломні й інші обрії Тернопілля
19:31
Карпати
Карпати виграють завершальний матч року і залишаються лідерами групи
19:05
Вакцинація
Львівщина не потрапила у п'ятірку за темпами вакцинації освітян
18:40
Голодомор
У Львові вшанували пам’ять жертв Голодоморів
18:20
Андрій Піонтковський
"Єрмак, як мінімум, має піти у відставку", – Піонтковський
17:55
Сніг у Карпатах
У горах Закарпаття мете завірюха. Відео
17:29
пам'ятники у Львові
"Я проти знесення пам’ятника Моцарту, але я проти таких методів їх встановлення", – Микола Княжицький
17:05
Поліція
На Рогатинщині під колесами автівки загинула 41-річна жінка
16:40
Буковель
Тільки для вакцинованих. Заступник МОЗ розповів про умови перебування на гірськолижних курортах
16:13
Андрій Піонтковський
"Це подібно до Ґляйвіца", – Андрій Піонтковський про можливі провокації Москви
15:44
Оновлено
Любомира Мандзій
Не стало заступниці міністра освіти і науки України Любомири Мандзій
15:19
газ
"Якщо уряд має здоровий глузд, то не допустить зриву поставок газу для бюджетників", – Роман Филипів
14:55
вшанування Личаківське кладовище
Почесною вартою та молитвою: у Львові вшанували загиблих учасників російсько-української війни
14:32
Яніна Соколова
"Зеленський вважає, що коли журналіст не поводиться, як Наталя Мосейчук, його треба уникати", − Яніна Соколова
14:07
ДТП
Влетів у фуру: на Золочівщині загинув 40-річний чоловік
13:42
Личаківське кладовище
Військові вшанували польських та українських воїнів після вандалізму на території польських поховань
13:20
вагон
"Поїзди у РФ рухаються у бік України з боєприпасами", − російський журналіст-розслідувач
13:00
На роковини Голодомору на Київщині знесли пам'ятник НКВС, куди носив квіти "Беркут"
12:55
Зеленський
Відомий львівський стендапер Процишин відреагував на пресмарафон Зеленського. Відео
12:33
"Мій юний принц"
У Чернівцях депутати просять позбавити держфінансування фільм про ЛГБТ
12:05
чадний газ
На Львівщині троє дорослих та дитина отруїлися чадним газом
12:00
Оновлено
У Новій Одесі вибухом винесло частину 5-поверхівки. Є поранені
11:43
війна на Донбасі
Президент втомився від війни. Хлопці й дівчата 8-ий рік не мають такої змоги, − ветеран Володимир Галик
11:17
ДТП, знак
Після ДТП пішохід потрапив у реанімацію. Правоохоронці встановлюють обставини подій
10:51
студрада
У Львові обрали нового студентського мера
10:26
Руслан Мостовий
У жахливій ДТП загинув екстренер ФК "Рух" Руслан Мостовий
10:03
Коронавірус в Україні
За минулу добу COVID-19 виявили у 292 львів’ян
09:41
голодомор
Львів'ян закликають запалити "Свічку пам’яті" за жертвами Голодомору
09:19
ООС
Загострення на Донбасі: окупанти вбили українського захисника
Більше новин