Як діяти у разі радіаційної небезпеки. Рекомендації
У Львівській ОВА затвердили рекомендації для мешканців, як діяти у разі радіаційної небезпеки
Про це йдеться у відповідному розпорядженні голови Львівської ОВА Максима Козицького, передає "Еспресо.Захід".
З метою забезпечення радіаційного захисту населення Львівської області очільник області зобов'язав затвердити Положення про введення режимів радіаційного захисту та рекомендації щодо поведінки населення Львівської області у разі виникнення радіаційних аварій.
Повідомляється, що основними невідкладними контрзаходами є укриття, евакуація, йодна профілактика та обмеження перебування мешканців на відкритому повітрі.
Довгострокові ж контрзаходи, серед яких, тимчасове відселення, переселення мешканців деактивізація території та радіоактивно забруднених будівель та споруд, обмеження вживання радіоактивно забрудненої води і продуктів харчування упродовж тривалого часу та інші, рекомендовано проводити, якщо:
- за даними радіаційного моніторингу можна зробити надійний прогноз розвитку ситуації;
- відповідальні за проведення довгострокових заходів організації мають для цього достатньо ресурсів (матеріально-технічні засоби, транспорт, запаси їжі);
- проведення контрзаходу є виправданим та необхідним, і його користь перевищує збиток від дози;
- є досить надійна науково-технічна експертиза, яка показує ефективність запланованих довгострокових контрзаходів.
Відповідодно до документа, керівники районних військових адміністрацій, голови місцевих громад мають забезпечити постійну готовність до введення у разі необхідності режимів радіаційного захисту.
- Додамо, 7 серпня епідеміологиня Наталія Іванченко-Тімко повідомила, чому не можна завчасно проводити йодну профілактику.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе