"Я знаю, де найближче до мене укриття. Але воно давно приватизоване", – Ольга Посипанко
Депутатка вимагатиме звіту щодо кількості об'єктів цивільного захисту, які свого часу передали в приватну власність, і того, в якому вони стані.
Відповідно до карти укриття населення Львова на випадок надзвичайних ситуацій, що є на сайті Львівської міської ради, між вулицею Кульпарківською і Стрийською – жодного сховища. Зате в центрі міста майже кожен підвал позначено як укриття, передає "Еспресо.Захід".
"Я загалом проти нагнітання паніки, але вважаю, що мусимо мати чіткий план дій на випадок, якщо пролунають сирени. Куди йти, що з собою брати? Я вчора в чаті запитала сусідів, чи знають вони, де найближче до нас сховище. Кажуть, о-там наче є. Воно то є, але давно у приватній власності, – каже депутатка Львівської міської ради Ольга Посипанко. – Свого часу це укриття було на території державного заводу. Але потім, у часи масового роздержавлення, цей об’єкт укриття перейшов у приватну власність. І таких випадків багато. А оскільки це приватна власність, то в разі надзвичайної ситуації ніхто не зможе ним скористатися. Зрештою, не відомо, в якому вони стані. Гадаю, не в найкращому, бо я жодного разу не чула, аби виділяли кошти на їх утримання. Зараз намагаюся отримати дані від нашого управління надзвичайних ситуацій: скільки сховищ у приватній власності, у якому вони стані. Хочу винести це питання на найближчу сесію".
Читайте також: Що робити при бойових діях: поради, які можуть зберегти життя
У 2012 році міська комісія з питань ТЕБ і НС склала Перелік захисних споруд цивільного захисту (цивільної оборони), на яких неможливо провести технічну інвентаризацію. Здебільшого через затоплення, руйнування несучих конструкцій, вентиляційних шахт, але є й просто покинуті. У цьому переліку 39 сховищ у державній власності, 10 – у комунальній і 44 – у приватній власності.
Читайте також: Чи може підземний паркінг стати бомбосховищем. Думка експерта
Ще одне важливе питання – укриття у навчальних закладах. У міській раді вважають, що будь-який підвал дитячого садочка можна використати як укриття. Однак це далеко не так.
"Так, у разі обстрілів можна сховатись у підвал. Не треба називати це об’єктом укриття. Наприклад, у нашому підвалі, який "зарахували" як укриття, немає ані належної вентиляції, ані запасного виходу. Велика кількість дітей не зможе перебувати там тривалий час", – розповіла "Еспресо.Захід" очільниця одного з міських ДНЗ.
Читайте також: Рятуйтесь як можете. В новобудовах Львова немає бомбосховищ
"Моя дитина ходить у комунальний садочок у Франківському районі. Це старе приміщення, в них є підвал, де є пральня, там немає гідроізоляції, підвал постійно підтоплює. Який це об'єкт укриття? – каже Ольга Посипанко. – А школи? Наскільки пристосовані їхні підвали? Зрештою, коли востаннє дітям (будь-якого віку, не лише старшокласникам) їх показували? Чи розповідали дітям, що робити в разі надзвичайної ситуації? Найпростіше: як знайти батьків, коли немає мобільного зв’язку. Переконана, навчання з цивільного захисту треба організувати як у навчальних закладах, так і на підприємствах. Усе це – речі, які треба проговорювати, аби в разі надзвичайної ситуації діяти, а не панікувати".
-
У грудні на аукціоні Фонд держмайна продав бомбосховище на вулиці Угорській у Львові. Майно, яка раніше вивели зі списку об’єктів цивільного захисту, найімовірніше, придбали заради земельної ділянки під забудову.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе