Всезнайки медицини: лікарі-анестезіологи розповіли про роботу на передовій
Кількість практичних навичок, якими володіють анестезіологи, часто перевершує лікарів інших спеціальностей. Час на обдумування і прийняття рішення щодо медичних маніпуляцій в анестезіологів набагато менший, ніж в інших лікарів. Часто для цього є лише лічені секунди. Затримка з прийняттям правильного рішення і чіткими діями може коштувати пацієнту життя. Усіх важких пацієнтів у реанімації лікують саме анестезіологи
В умовах бойових дій та мобільного госпіталю робота військового анестезіолога має ряд особливостей. Про них розповіли лікарі-анестезіологи одного з військових мобільних госпіталів на передовій Дмитро, Сергій та Андрій. Про це передає "Еспресо.Захід".
Дмитре, якою для Вас стала робота у мобільному госпіталі?
Насамперед це колосальна інтенсивність роботи, що дає змогу молодим спеціалістам здобути надзвичайно великий досвід. За рахунок того, що лікарі практично живуть на роботі, рівень здобутого досвіду може відповідати лікарю з багаторічним стажем, а деколи і більше.
Андрію, часто-густо у повсякденному житті ми уявляємо лікаря-анестезіолога як людину, яка зробила укол і пішла пити каву. Чи це дійсно так?
Звісно ні. Робота анестезіолога - це досить тривалий процес і підготовки пацієнта, і супроводу під час та після операції. Прийняття рішення щодо тактики порятунку життя поранених, деколи потрібно робити за лічені секунди. Затримка з прийняттям правильного рішення і чіткими діями може коштувати життя.
Досить часто доводиться працювати одночасно з двома-трьома пораненими, - долучився до відповіді Дмитро. - Що вимагає колосальної праці та уваги, адже потрібно надати допомогу кожному та майже одночасно.
Про вихідний більшість лікарів вже й забули, адже робота є завжди, - продовжив Андрій. - Бувають періоди, що працюємо декілька діб поспіль, а на сон та відпочинок є заледве кілька годин. А деколи буває однієї години сну достатньо для того, щоб продовжити далі рятувати життя.
Сергію, скажіть чи може анестезіолог дозволити собі обмежитися знаннями в одній медичній галузі?
Анестезіолог повинен володіти великою кількістю навичок для забезпечення максимально якісної допомоги. Це і володіння провідниковою анестезію під ультразвук, постановки центральних вен, вміти користуватися великою кількістю апаратури тощо.
Вибір виду анестезії для кожного пораненого завжди здійснюється індивідуально до кожного, - додав Андрій. - Адже потрібно враховувати багато факторів та особливостей, оскільки бувають випадки, коли надання допомоги проводиться в зовсім не передбачуваних для того місцях (війна внесла свої корективи).
Скажіть, Дмитре, чи є якісь особливості у роботі лікаря-анестезіолога у мобільному госпіталі, які відрізняють його роботу серед інших подібних?
Не можна забувати, що анестезіолог ще й займається евакуацією важко поранених. Якщо в умовах лікувального закладу з наданням допомоги все зрозуміло, то під час транспортування виникає ряд труднощів та нюансів. Моніторинг пацієнта в дорозі потребує особливої уваги, адже не завжди вдається виміряти реальний тиск із першого разу чи побачити показники сатурації. Більшість важкопоранених під час евакуації знаходиться в медикаментозному сні, а діяльність їхніх життєво важливих функцій підтримується за допомогою спеціальних препаратів. Під час евакуації виникає потреба в періодичній заміні шприців із певними ліками, адже шлях евакуації може бути тривалим. Заміна препаратів в дорозі іноді може стати справжнім викликом. Такі особливості виникають через нерівність доріг, частих поворотів та погодних умов.
Від імені поранених захисників України та їхніх рідних і близьких ми висловлюємо свою подяку та глибоку шану всім лікарям, які зараз на передових рубежах оборони України цілодобово рятують життя наших захисників.
Віктор Пантюшний
До слова, сьогодні, 16 жовтня, відзначають Всесвітній день анестезіолога. Саме цього дня 1846 року, зубний лікар Мортон, провів операцію під ефірним наркозом. Це відбулось у Массачусетському загальному госпіталі, клінічній базі Гарвардської медичної школи.
- Нагадаємо, у Франківську міністр охорони здоров’я розповів, як хірурги зі США та Канади допоможуть українцям.
- Актуальне
- Важливе