Взаємодія громад, волонтерів та виробників запрацює на Львівщині, - Олександр Лабецький
Волонтери вже провели перемовини з кількома громадами, які мають позитивні приклади фінансування війська
Про це керівник ГО "Нескорені" розповів у програмі "Війна і волонтери", журналістки "Еспресо.Захід".
"Ми розробили резолюцію та відправили звернення до Верховної Ради України, щоб депутати прийняли Закон 9559-Д, який би узаконив всі видатки громад. Аналогічні звернення закликаємо робити усі громади, - каже Олександр Лабецький. - Адже, з одного боку ми змушуємо громади фінансувати оборонку, а з іншого розуміємо, що дехто з правоохоронних органів думає, якнайшвидше прийти до громад з перевіркою. Втім, я переконаний, взаємодія громад, волонтерів та виробників на Львівщині запрацює. Ми говорили вже з кількома ініціативними головами громад, які мають позитивні приклади фінансування війська. Це Стрий, Червоноград, Зимна Вода, Оброшино, Львів, Сколе. Також ми поговорили з головами кількох районних адміністрацій, що потрібно організовувати інформаційні зустрічі на рівні районів. Розуміння є".
Олександр Лабецький переконаний, зараз потрібно напрацьовувати дорожню карту, як рухатися далі. Адже донати від людей падають, а підтримувати військо потрібно.
"З одного боку маємо займатися інформаційно-аналітичною діяльністю, аналізувати видатки громад, вивчати їхню пріоритетність, але також повинні давати якісну інформацію про виробників. Звісно, місцевим виробникам оборонки теж потрібна допомога. Тому ми готові об'єднувати волонтерське середовище і допомагати владі, налагоджувати взаємовідносини", - наголосив Олександр Лабецький.
- Нагадаємо, 41 громада на Львівщині, із ризиком порушити закон, фінансує ЗСУ.
- 18 громад Львівщини виділили 5% з бюджету на військо минулого року.
- Олександр Лабецький переконаний, на рівні області потрібен координаціний штаб виробників оборонної продукції.
- Актуальне
- Важливе