![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
Воїн зі Львівщини Станіслав Дехтяр втратив ногу під Бахмутом, проте й далі допомагає побратимам
Станіслав Дехтяр зі Львівщини зазнав важкого поранення на Бахмутському напрямку. Попри це, чоловік і далі допомагає військовим боротися з ворогом. Тепер – завдяки волонтерству
Свою історію воїн розповів "Еспресо.Захід".
27-річний Станіслав Дехтяр родом із Борислава, що у Львівській області. Після початку широкомасштабного вторгнення чоловік записався до тероборони Збройних Сил України. Хоча був без військового досвіду, та з великим бажанням захищати свою країну.
"Я підписав контракт з 24-м окремим штурмовим батальйоном "Айдар". Навчання проходив на бойових позиціях. Обслуговував артилерійську гаубичну систему, тобто відповідав за снаряди", – розповів боєць.
Спочатку Станіслав служив під Вугледаром, а потім його перевели на Бахмутський напрямок. У серпні 2022 року, під час оборони позиції, військовий зазнав важкого поранення.
Фото: Станіслав Дехтяр
"Прилетів снаряд в стіну під якою я був, отримав осколкове поранення обох ніг. Далі мене евакуювали. Відвезли в Костянтинівку, в лікарню. Після цього мало що пам’ятаю. Через чотири дні я прокинувся у Дніпрі, в госпіталі", – згадує Станіслав.
На військового чекало тривале відновлення. У Львові боєць переніс дві операції та ампутацію правої ноги. Після цього чоловіку довелося вчитися ходити з протезом.
Фото: Станіслав Дехтяр
"Обрав собі протезне підприємство у Львові. Для мене виготовили механіко-гідравлічний протез. Цей протез німецького виробництва повністю закриває мої потреби. Можу ходити, гуляти", – каже воїн.
Тепер військовий займається волонтерством. Він збирає кошти у соцмережах для своїх побратимів і допомагає доправити техніку на Донеччину.
"Я проводжу збори, якщо є запит у моїх хлопців з "Айдару". Перший збір організував на 320 тисяч гривень, купували каски моїм побратимам. Другий збір був на пів мільйона гривень. Купували старлінки, дрони та тепловізори для бійців зі 116-ї бригади. Останній збір був на 2 мільйони гривень, за які придбали військовий тягач", – розповів захисник.
Фото: Станіслав Дехтяр
Станіслав продовжує відновлювати здоров'я. Крім того, чоловік уже повернувся до цивільної роботи авіадиспетчером.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)