![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
Влітку 2024 року у Львові е-квиток повноцінно запрацює. Що це означає
Запуск безготівкової оплати за проїзд у всьому громадському транспорті Львова став базою, яка дозволить повністю запустити е-квиток у Львові у другому півріччі наступного року
Про це розповів директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило, виступаючи у програмі АНТИтокШОУ на Першому Західному, передає "Еспресо.Захід".
"Теперішній етап з розгортання системи е-квитка – це свого роду фундамент для подальших надбудов. А саме: впровадження абонементів, можливості пересадки, оплати за кілометри виконаної роботи перевізниками та інші речі. На цей момент ми збираємо з кожного автобуса, трамвая, тролейбуса кошти й повертаємо їх перевізникам. Скажімо, з транспорту було зібрано 10 тис. і Львівавтодор повертає цьому перевізнику ці кошти. Наступного року ця система зміниться.
Найшвидше запрацює можливість пересадки, тобто 40 хв буде дійсний завалідований е-квиток. Технічно це вже можливо, але стоїть питання коштів, чи не доведеться дофінансувати. Тому спершу збираємо дані про пасажиропотоки. Згодом завдяки цій інформації зможемо відкоригувати і транспортну мережу. Також наступного року запустимо абонементи. Зрештою, в другій половині 2024 року, сподіваюся, зможемо перейти на оплату перевізникам за кілометри виконаної роботи, що для пасажирів дозволить у ранковий і вечірній час збільшити кількість і час роботи транспортних засобів", - розповів Забарило.
Голова комісії транспорту, зв'язку і міської мобільності Львівської міськради Ігор Зінкевич відзначив, що з 11,5 млн євро кредиту на е-квиток, який взяло місто, наразі витрачено близько 6,5 млн євро.
"Це ще не межа із підняття ціни за проїзд у громадському транспорті. Ми зараз балансуємо між дофінансуванням з бюджету і тим, що платять пасажири. Справжня ціна без дотацій зараз становить від 21 до 26 грн, залежить від перевізника. В умовах війни ми не можемо точно закласти більшу суму дотацій. Тому, щоб не зупинився громадський транспорт, напевно, з червня 2024 року треба буде знову підвищувати ціну за проїзд", - сказав Зінкевич.
Тобто повне розгортання системи е-квитка в наступному році принесе пасажирам із позитивних змін: можливість пересадки, місячні абонементи за проїзд, довший час роботи транспорту. А з негативних аспектів: вірогідно, ще більше зростання вартості проїзду та зміну транспортної мережі, до якої вже звикли львів'яни.
- Нагадаємо, розгортання у Львові автоматизованої оплати за проїзд, або так званого е-квитка, також передбачає оптимізацію транспортних маршрутів. Деталі за посиланням.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)