Точність у кожному пострілі: ракетники й артилеристи України святкують свій день
Цього року українці вперше відзначають День ракетних військ і артилерії по-новому, а саме 4 грудня у день св. Варвари, яка вважається покровителькою артилеристів у багатьох країнах. До цього в Україні свято ракетників та артилеристів відзначали 3 листопада
"Еспресо.Захід" розповість про День ракетних військ і артилерії ЗСУ, мета якого вшановувати професіоналів, які стоять на захисті України, використовуючи потужну вогневу силу артилерії та високотехнологічну зброю ракетних військ.
Історія Дня ракетних військ і артилерії
Спершу свято було започатковане згідно з указом президента України ще в 1997 році, аби підкреслити внесок ракетників та артилеристів у захист держави.
Попередня дата у 3 листопада була обрана не випадково. Вона символізувала традиції радянської артилерії, яка відігравала вирішальну роль у Другій світовій війні, зокрема, це була прив’язка присвячена початку операції зі звільнення Києва у 1943 році.
Проте за часів незалежності України свято набуло нового, національного значення, особливо після початку російської агресії та повномасштабної війни РФ проти України.
Указом президента України 2 листопада цього року встановлено, що тепер День ракетних військ і артилерії відзначають 4 грудня — у День вшанування святої Варвари. Ініціативу про зміну дати запропонувало командування ракетних військ і артилерії України.
Як інформує Armyinform, новий день святкування, 4 грудня, символізує зв’язок із українською християнською традицією, адже свята Варвара вважається покровителькою артилеристів у багатьох країнах.
"Легенда про святу Варвару, де блискавка і грім стали символом її захисту, символічно уособлює потужність і нищівну силу артилерійської зброї. За середньовічною європейською традицією, свята Варвара стала заступницею всіх, хто має справу з вибухами та руйнівною силою. Її вшановують як покровительку артилеристів у збройних силах Іспанії, Франції, Польщі, США ", - пишуть в онлайн-медіа Міністерства оборони України.
Ракетні й артилерійські системи: тоді й тепер
Артилеристів завжди вважали "богами війни" через їх вирішальний вплив на поле бою. Ракетні війська доповнили цю могутність, ставши гарантом стримування ворога та ефективного ураження цілей на великих відстанях.
У теперішній час артилерія та ракети стали ключовим інструментом у боротьбі за територіальну цілісність України. Ракетні війська й артилерія — окремий рід військ в складі Сухопутних військ та Військово-морських сил Збройних сил України.
Спершу арсенал ракетних і артилерійських військ складався переважно з техніки радянського виробництва. Це були відомі гаубиці, такі як Д-30 і "Гвоздика", системи залпового вогню "Град", "Ураган" і "Смерч", а також тактичні ракетні комплекси "Точка-У". Ці зразки були ефективними у свій час, але їхній моральний і технічний знос вимагав модернізації.
Після початку російської агресії у 2014 році Україна взяла курс на відновлення й посилення ракетно-артилерійських підрозділів. Сьогодні в арсеналі ЗСУ можна побачити як модернізовані радянські системи, так і новітні розробки. До них належать українські проєкти, такі як "Вільха" й "Нептун", а також сучасна західна зброя — самохідні гаубиці CAESAR, M777, ракетні системи HIMARS.
Особливо вагомий внесок зробили ракети Storm Shadow та SCALP, які дозволяють вражати цілі на значній відстані.
Значення свята
День ракетних військ і артилерії є не просто професійним святом, а днем вдячності тим, хто забезпечує нашу оборону. Це свято є важливим нагадуванням про ключову роль ракетних та артилерійських військових підрозділів у забезпеченні незалежності та територіальної цілісності держави.
Ракетники та артилеристи є одними з найефективніших складових ЗСУ, відомі своєю точністю та дисципліною.
В умовах війни з Росією ці підрозділи відіграють критично важливу роль, захищаючи українську землю й допомагаючи наближати перемогу.
Ця дата також нагадує про героїв, які віддали свої життя заради свободи.
Читайте також: "Рубеж", "Орешнік", "Кедр" – що відомо про новітню російську ракету, якою обстріляли Дніпро
- Актуальне
- Важливе