![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
"Захист рідної держави – наче іспит совісті": багатодітний батько з Рівного вмовляв мобілізувати його
Чоловік разом із дружиною виховують четверо неповнолітніх дітей
Історію бійця переповіли на фейсбук-сторінці Рівненської обласної військової адміністрації, передає "Еспресо.Захід".
До широкомасштабного вторгнення життя 37-річного Валерія було в міру спокійним. Рівнянин працював на міжнародних перевезеннях. Разом із дружиною виховують четверо неповнолітніх дітей: сину 15, доні – 14 і донечкам-близнючкам – по 5.
"Не хотіли мобілізовувати, оскільки я багатодітний батько. Але якраз і через дітей я хотів йти в ЗСУ, щоб мати змогу захистити рідних. Моєму сину на той час було 13 років. І я не хочу передавати сину в спадок цю війну. Я не хочу, щоб через кілька років він був змушений брати до рук зброю, щоб воювати за волю рідної держави. Ми маємо раз і назавжди поставити цю орду на місце", - говорить старший сержант.
Всупереч усьому, у березні 2022 року, Валерій разом із побратимами-однодумцями вперше стояв на плацу 23 інженерно-позиційного полку Командування Сил підтримки ЗСУ. Далі було навчання і вже у квітні перша ротація на Схід.
"Про те, що я в ЗСУ, знала лиш моя сім'я і кілька людей. Ми цю інформацію тримали в таємниці. Робили це для того, щоб моя мама, яка мешкає на Волині, не знала і не хвилювалась зайвий раз. Адже в мене є ще старший брат, який служить у Нацгвардії. Коли я їздив на довгі ротації й був без зв'язку, то мама знала, що я на рейсі закордоном. Але нещодавно хтось з дітей проговорився. Пояснив мамі, що по-іншому б не зміг. Бо той не хоче в армію, той боїться, той ще щось… А хто буде захищати Україну? Я не хочу неволі на своїй землі. Розумієте?" - наче запитує у всіх і одночасно стверджує командир господарчого взводу в одному із підрозділів полку, Валерій.
За мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України старший сержант Валерій нагороджений президентською відзнакою "За оборону України".
Фото: Рівненська ОВА
"Захист рідної держави – це наче іспит совісті. Валерій у свій час давав присягу Україні, коли проходив строкову службу. Також він дав життя своїм дітям, а зараз хоче дати їм - вільну Україну", - йдеться у повідомленні.
- Читайте також історію єгеря, який понад місяць провів у підвалі на лінії вогню без їжі та води.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)