
Вільне Поле – під українським контролем. У 128-й бригаді спростували фейк окупантів
У 128-й бригаді спростували відео ворога, в якому розповідається про те, що окупанти нібито захопили населений пункт Вільне Поле, що на Донеччині
Про це йдеться на фейсбук-сторінці 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади, передає "Еспресо.Захід".
Уже за кілька хвилин після того, як окупанти зайшли у Вільне Поле, усіх їх було виявлено та знищено бійцями 15 гірсько-штурмового батальйону 128-ї бригади разом із побратимами з 31-ї окремої механізованої бригади.
"Нещодавно ворожі соцмережі розповсюдили відео, в якому вони начебто захопили населений пункт Вільне Поле, що на Донеччині, й навіть розмахували на записі своїм триколором. Проте радість окупантів тривала недовго. За кілька хвилин після фільмування "успіхів" бійці 15-го окремого гірсько-штурмового батальйону 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади разом з побратимами із 31-ї окремої механізованої бригади показали "освободітелям" їхню долю на Українській землі. Вільне Поле під українським контролем!" – зазначили у бригаді.
128 бригада в складі ЗСУ
Історію 128-ї гірсько-штурмової бригади умовно можна поділити на два етапи – до війни з російсько-окупаційними військами та під час неї.
На першому етапі історії незалежної України (1991-2014) бригада взяла на себе удар природної стихії, коли на Закарпаття приходила "велика вода". Під час кількох повеней в 90-х та на початку 2000-х років особовий склад з’єднання неодноразово залучався до ліквідації наслідків стихійних лих. Тоді бригада надавала різносторонню допомогу для порятунку рідного краю: забезпечення мешканців Закарпаття гарячою їжею, евакуація, розчищення завалів, налагодження понтонних переправ, ремонт доріг тощо.
У 2000 році Указом президента бригада отримала почесне найменування "Закарпатська", яке залишається з нею і по цей час.
Нині ж 128-ма окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада – це з'єднання гірської піхоти Сухопутних військ України. Бригада перебуває у складі оперативного командування "Захід".
- Бійці 33-ї бригади "вклали на землю" російський триколор у селі Багатир на Донеччині.
- Бійці 24-ї Королівської бригади "відмінусували" ворожу бронемашину та 13 росіян у Часовому Яру.
- Зенітники 63-ї бригади приземлили рідкісний російський дрон ZALA Z-20.



- Актуальне
- Важливе



