Еспресо. Захід
Оновлено

Удень 24 березня у Львові й на Львівщині пролунали вибухи: є поранені, пошкоджені будинки в центрі міста й на Сихові

24 березня, 2026 вiвторок
20:57

Удень 24 березня в частині областей заходу України оголосили повітряну тривогу через загрозу безпілотників РФ. Близько 16:20 у Львові пролунали вибухи

Зміст
  • Ліквідація наслідків атаки БПЛА на Львів 24 березня
  • Ліквідація наслідків атаки БПЛА на Львів 24 березня
  • Ліквідація наслідків атаки БПЛА на Львів 24 березня
  • Ліквідація наслідків атаки БПЛА на Львів 24 березня
  • Ліквідація наслідків атаки БПЛА на Львів 24 березня

Про це повідомили журналісти Еспресо.Захід.

Скільки будинків і квартир постраждали внаслідок атаки

Як повідомив увечері 24 березня мер Львова Андрій Садовий, у Галицькому районі внаслідок атаки РФ пошкоджено будинок на площі Соборній, 13 — це пам’ятка архітектури національного значення. Постраждали 17 квартир.

На вул. Бандери пошкоджено 4 будинки — вибито 23 вікна. 6 квартир потребують відселення. 4 сімʼї вже тимчасово поселили в готелі.

На Сихові пошкоджено 19 багатоквартирних будинків. Вибито понад 1300 вікон. Найбільше постраждав будинок на проспекті Червоної Калини, 103 — туди стались два влучання. Це 4 підʼїзди, 136 квартир, понад 350 мешканців. У будинку наразі немає газу та електропостачання.

25 березня з 09:00 до 18:00 у школі №98 (вул. Трильовського, 12) працюватиме виїзний ЦНАП. Тут можна буде отримати допомогу, консультації та подати інформацію про пошкодження.

Крім того, пошкоджено комунальний транспорт: вибито 30 вікон, 2 лобових, вирвано 5 люків. Попередні збитки — близько 650 тисяч гривень. Стан електроніки ще з’ясовують.

Кількість постраждалих зросла до 26

О 20:40 голова Львівської ОВА Максим Козицький повідомив, що кількість травмованих внаслідок атаки безпілотників на Львівщину зросла до 26.

Про 24 постраждалих у Львові станом на станом на 20:30 повідомили в Першому медоб’єднанні Львова.

Серед них є пацієнти, яких доставили каретами швидкої допомоги, правоохоронці, а також ті, хто звернувся самостійно. Із загальної кількості 7 людей госпіталізували: 2 - до лікарні святого Пантелеймона та 5 - до лікарні Святого Луки.

Інші пацієнти отримують необхідну медичну допомогу в межах відділень невідкладної медичної допомоги. Частину постраждалих після огляду скерували на амбулаторне лікування.

О 19:39 міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що в лікарнях перебувають 22 постраждалих різного ступеня тяжкості.

Про 19 поранених о 19:19 повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький.

О 18:55 мер Львова Андрій Садовий у своєму телеграм-каналі повідомив, що в лікарнях міста вже 17 поранених, а кількість постраждалих збільшується. На цей момент пожежники гасять загорання будинку, мешканців постраждалих будинків готують до відселення.

У коментарі журналістам за декілька хвилин до цього Садовий повідомив, що атака 24 березня стала першим масштабним влучанням в серце Львова, внаслідок якого була пошкоджена будівля історичного значення.

17 помешкань в центрі наразі є пошкодженими, постраждав також музей "Тюрма на Лонцького", повилітали вікна в Органному залі, є пошкодження в церкві святого Андрія.

Мешканці Сихова, куди влучив дрон, також потребують відселення, оскільки ситуація там вкрай складна.

Стан постраждалих унаслідок обстрілів: до лікарень Першого медоб’єднання Львова доставили 11 людей

Про це повідомили у Першому ТМО.

Станом на 18:00 до відділення невідкладної медичної допомоги Лікарні Святого Пантелеймона звернулися двоє пацієнтів. Чоловік самостійно прибув до травмпункту із забоєм попереково-крижового відділу хребта. Також у нього діагностували рвані рани стегна та лобової ділянки голови.

Ще одну пацієнтку доставила поліція. У жінки - наскрізне поранення гомілки. На час повідомлення вона перебувала в операційній, де лікарі проводили хірургічне втручання для стабілізації її стану.

До відділення невідкладної медичної допомоги Лікарні Святого Луки доправили ще 9 постраждалих. Із них двоє перебували в операційній, де їм надавали високоспеціалізовану допомогу й виконували хірургічні втручання. Усім іншим надавали необхідну медичну допомогу в межах відділення невідкладної медичної  допомоги. 

Наслідки атаки безпілотників на Львів та область

Оперативну інформацію станом на 17:48 повідомив голова ОВА Максим Козицький.

За інформацією на цей час було відомо, що пошкодження зазнала памʼятка архітектури національного значення – ансамбль Бернардинського монастиря. Він розташований на території історичного ареалу Львова, обʼєкта, який внесений до Міжнародного списку культурних цінностей під посиленим захистом. 

Пожежею охоплені примурні будівлі комплексу. Ступінь ушкодження визначать фахівці.

Також, за даними ОВА, на Львівщині зафіксували влучання в обʼєкти критичної інфраструктури в Комарнівській та Добросинсько-Магерівській громадах.

На щастя, на цей час не підтвердилася інформація про пожежу на вулиці Братів Рогатинців у Львові. 

Станом на 17:39 повідомили про сімох поранених поранених людей у лікарнях міста через російські атаки по Львову.

"У лікарнях міста з травмами станом на зараз є семеро постраждалих через російські обстріли. Люди з травмами різного ступеня важкості. Медики надають потерпілим усю необхідну допомогу. 5 зі Сихова, 2 з центру Львова. Атака досі триває", - написав мер Львова Андрій Садовий. 

Проте вже за кілька хвилин стало відомо, що кількість поранених у лікарнях Львова зросла до 13.

Також на цей час зафіксували масштабні руйнування в різних районах міста. Пошкоджено житлові будинки в центральній частині міста та на Сихові. Всі відповідні служби виїхали для ліквідації наслідків.

На 17:10 було відомо про двох постраждалих у Львові. 51-річна жінка дістала мінно-вибухову травму ніг, перебуває у свідомості. Ще один пацієнт звернувся до травмпункту самостійно — в нього садна і забої.

За інформацією голови Львівської ОВА Максима Козицького, станом на 17:13 було відомо про загорання житлових будинків у Львові на площі Соборній, вулиці Братів Рогатинців та вулиці Червоної Калини.

Також унаслідок падіння уламків безпілотника загорівся приватний будинок у селі Серники Бібрської територіальної громади.

За попередніми даними, в області постраждали семеро людей. Одна з них перебувала у важкому стані. 
 

На 16:54 Андрій Садовий повідомив, що зафіксовано третю локацію, яку атакували безпілотники, — на початку вулиці Бандери. 

фото: телеграм-канал Андрія Садового

"Попередньо, це уламки", - написав він.

 

Мер Львова Андрій Садовий о 16:46 повідомив, що ще одне влучання ворожого дрона сталося в житловий будинок на Сихові, на проспекті Червоної Калини.

фото: телеграм-канал Андрія Садового

Голова ОВА Максим Козицький повідомив, що станом на 16:39 було відомо, що внаслідок атаки щонайменше двоє людей важко поранені. На цей час зберігалася висока загроза удару безпілотників. Також згодом Козицький додав, що на Сихові горить багатоповерхівка.

О 16:31 Садовий повідомив, що внаслідок ворожої атаки пошкоджено житловий будинок у центрі Львова. Усі служби виїхали на місце.

Максим Козицький о цій самій годині додав: "Ворог продовжує атакувати Львівщину. Є приліт в центральну частину Львова. За попередньою інформацією, постраждала спадщина ЮНЕСКО. Загроза далі висока. Залишайтеся в укриттях!"

 

Вибух пролунав близько 16:20. Перед тим голова ОВА Максим Козицький і мер Львова Андрій Садовий попереджали про "шахед", який рухався в бік Львова.

О 16:19 голова Львівської ОВА попередив, що у Львові працює ППО.

Згодом, о 16:26 Козицький написав, що ще один безпілотник спостерігали в районі Бібрки.

Як ширилася повітряна тривога західними областями України вдень 24 березня

Про повітряні тривоги повідомляли обласні військові адміністрації.

О 16:12 тривога поширилася на Самбірський і Яворівський райони.

Станом на 15:58 повітряну тривогу оголосили й у Дрогобицькому та Стрийському районах Львівщини.

О 15:36 повітряна тривога поширилася також на Львівський район Львівської області. Крім того, тривогу оголосили на території Івано-Франківщини.

О 15:05 мер Луцька Ігор Поліщук повідомив, що ворожий БПЛА зі сторони Дубного рухається в бік Луцька.

На 14:48 повітряна тривога поширилася також на Луцький район Волинської області.

Станом на 14:30 повітряну тривогу було оголошено на території Хмельницької, Тернопільської та Рівненської областей, а також у Золочівському районі Львівської області та Дністровському районі Чернівецької області.

фото: Карта повітряних тривог

Повітряні сили на цей час повідомляли про рух ворожих безпілотників також у низці інших областей України. Велику кількість БПЛА фіксували на півдні Сумщини, на півночі Полтавщини, на Чернігівщині, на півночі та в центрі Київщини, у центрі та на заході Черкащини, на півдні та заході Вінниччини, на заході Кіровоградщини, на півночі Херсонщини та на півдні Дніпровщини.

  • У ніч на 24 березня російська армія здійснила комбіновану атаку на Україну. Для удару залучили балістичні ракети й БПЛА. У Запоріжжі та Полтавській області є загиблі. Сили ППО вночі ліквідували 365 дронів та 25 ракет, зокрема пʼять "Іскандерів". 
Теги:
Читайте також:
Львів
+24.2°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, понедiлок
8 червня
16:00
забруднення
У Львові судитимуть ексзаступника директора ЛКП "Збиранка" через шкоду довкіллю на 2,1 млн грн
15:30
регбі
Жіноча збірна України з регбі-7 виграла перший тур чемпіонату Європи в Хорватії
14:57
Поліцейські розслідують обставини смерті дворічного хлопчика на Львівщині
На Львівщині судитимуть посадовицю, яку підозрюють у службовій недбалості через смерть 2-річної дитини
14:31
Людмила Калабуха
Львівська письменниця Людмила Калабуха  презентувала українську бізнес-літературу на фестивалі в Мілані
14:07
Площа Ринок, 17
"Звичайна робоча ситуація": у ЛОР прокоментували скандал з виселенням Товариства польської культури з будівлі на площі Ринок
13:16
ОК "Захід" заперечило вибух на Рівненському полігоні через помилку інструктора: поранений військовий отримав травми на Сході
11:03
Рятувальник з Хмельниччини став чемпіоном світу з гирьового спорту
Рятувальник з Хмельниччини став чемпіоном світу з гирьового спорту
10:23
"За один протиповітряний бій вдалося знищити 12 повітряних цілей", – офіцер ПК "Захід" про роботу на Skynex
"За один протиповітряний бій вдалося знищити 12 повітряних цілей": офіцер ПК "Захід" про роботу на Skynex
09:34
Оновлено
Прощання з Героями
На Львівщині 8 червня попрощаються зі сімома полеглими військовими
09:04
Бійці 128 бригади показали, як знищують окупантів у бліндажах і лісосмугах
Жодне укриття не рятує: бійці 128-ї бригади показали, як знищують окупантів у бліндажах і лісосмугах
08:33
У християн східного обряду розпочався Петрів піст
У християн східного обряду розпочався Петрів піст: особливості періоду і скільки триватиме
2026, неділя
7 червня
21:53
троянди на все літо
На Львівщині 8 червня очікується хмарна погода з проясненнями, без опадів
21:37
На концерті Ірини Федишин у Галичі чоловік провалився під сцену під час освідчення
20:55
"Кручу педалі, щоб вони жили"
У Львові під час благодійного велопробігу зібрали 2 млн грн для дітей з онкозахворюваннями
19:45
Ексклюзив
сміттєпереробний завод у Львові
Новий підрядник сміттєпереробного заводу у Львові: як влада міста усуває польську компанію від виконання робіт
16:00
меморіальна дошка журналістам Миколі Ротману та Богдану Гарасимчуку
У Тернополі відкрили меморіальну дошку журналістам Миколі Ротману та Богдану Гарасимчуку
15:30
виявили партії літій-іонних акумуляторів на понад 1,2 млн грн
У "Краківці" виявили партії літій-іонних акумуляторів на понад 1,2 млн грн
14:51
Спільна українсько-польська експедиція у Львові
На Львівщині проведуть пошукові дослідження місць поховання жертв трагедії 1944 року
13:39
Інтерв’ю
Андрій куліков Рейнджер
Море відстані між фронтом і тилом. Інтерв'ю з оборонцем Маріуполя Рейнджером про Львів, справу Каганяк і суспільство
12:31
Ексклюзив
У Львові пройшов Прайд: учасники вимагають прав для ЛГБТІК+-військових та відкликання нового Цивільного кодексу
11:07
На Буковині під вагою понад 30 дітей обвалився підвісний міст
На Буковині під вагою понад 30 дітей обвалився підвісний міст: шестеро госпіталізовані
Більше новин