Після 16 липня ухилянтів можуть позбавити водійських прав: як це відбувається та як їх поновити
З 18 травня 2024 року в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію, згідно з яким військовозобов'язані громадяни мають оновити свої дані впродовж 60 днів. На тих, хто не зробить цього до 16 липня, чекатимуть і штрафи, і певні обмеження
"Еспресо.Захід" детальніше розповість, коли й за яких умов військовозобов’язаних можуть позбавити посвідчення водія.
З 16 липня масово розсилатимуть повістки військовозобов'язаним. Ці повістки – це фактично вимоги негайно оновити військовозобов’язаному свої облікові дані.
Військовозобов’язаний має 10 днів на виконання вимоги
Як розповів Роман Істомін, речник Полтавського ТЦК та СП, у разі отримання письмової відповіді від поліції про неможливість здійснити адміністративне затримання та доставлення, начальник ТЦК надсилає такому громадянину вимогу про виконання обов'язків у паперовій формі засобами поштового зв'язку рекомендованим листом.
Якщо ж громадянин добровільно впродовж 10 календарних днів від дня вручення вимоги не виконав зазначеного обов'язку, ТЦК та СП звертається до суду.
Читайте також: Мобілізація жінок: кому і за що у липні загрожує штраф
Ухилянта можуть позбавити водійських прав
У судовому порядку на громадянина накладають обмеження. Так, за рішенням суду людину можуть позбавити права керувати транспортним засобом.
"Стосовно тимчасового обмеження такого громадянина у праві керування транспортним засобом під час мобілізації на строк до виконання або відкликання такої вимоги. Далі вже буде судове рішення", - уточнив Істомін.
Теоретично після оновлення своїх військово-облікових даних військовозобов’язаному мають повернути його права на водіння авто. Проте відновлення такого права може зайняти час. Спершу начальник ТЦК має написати відповідну заяву до суду. І лише після цього суд ухвалить рішення.
Винятки з правил
Не всіх ухилянтів від мобілізації можна тимчасово позбавляти посвідчення водія. Виняток зроблено для громадян, якщо ця заборона позбавить їх основного законного джерела доходів для існування, а також для громадян з інвалідністю та для громадян, на утриманні яких перебувають люди з інвалідністю І, ІІ групи або діти з інвалідністю.
Штрафи за ухилення від мобілізації
За порушення правил військового обліку передбачена також адміністративна відповідальність за статтями 210 КУпАП, а також ст. 210-1 КУпАП — за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
За порушення військового обліку порушникам світить від 17 000 до 25 500 грн штрафу.
Детальніше про це можна прочитати тут.
Як оновити свої військово-облікові дані
Свої дані, а саме адресу фактичного місця проживання, контактні номери телефонів, адреси електронної пошти (за наявності) та інші відомості, можна оновити онлайн та офлайн:у застосунку Резерв+ (застосунок надає змогу оперативного оновлення даних і доступу до інформації в реєстрі "Оберіг"), у територіальних центрах комплектування (ТЦК) або в Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАПах), які діють по всій країні.
Важливо! Під час оновлення військово-облікових даних повістка на ВЛК видаватися не буде. Однак, як повідомили у Міноборони, військово-лікарську комісію необхідно буде проходити раз на рік. У мирний час – кожні 5 років.
Читайте також: Кого зі студентів можуть мобілізувати та які зміни запровадило МОН при вступі в аспірантуру
- Актуальне
- Важливе