Еспресо. Захід

Мер Хмельницького прокоментував підозру чиновнику міської ради у державній зраді

14 червня, 2024 п'ятниця
19:11

Міський голова Хмельницького Олександр Симчишин підозрює, що чиновник, якого викрили на співпраці з ФСБ може бути не єдиним кротом у міській раді, тому частині працівників доведеться пройти поліграф

Зміст

Про це він розповів у коментарі виданню "Всім".

"Розуміємо, що може бути багато шпигунів, агентів у будь-яких структурах. Допускаємо, що вони і далі є у Хмельницькій міській раді. Я багато досліджував агентурну роботу Росії тепер і колись – вони у тому великі професіонали", – заявив Олександ Симчишин.

За словами міського голови Хмельницького, керівника відділу, якому висунули підозру у державній зраді, вони "підсвічували" доволі давно.   

"Він деколи говорив ті речі, які викликали певні сумніви. Служба безпеки по ньому працювала і спрацювала дуже класно. Зробили все якісно – затримали на гарячому. Триває слідство. Нам не надають побачити ті документи, які є таємницею слідства, але з того, що я бачив – це насправді шокує, – каже Олександр Симчишин. –  Велика частина інформації, яка зливалась, пов’язана з військовими. Були спроби знайти, де ми  FPV-дрони збираємо, як ми це робимо. Усі мої сторінки моніторилися та скидались, багатьох інших людей, зокрема військових. Це була агентурна робота. Мені б дуже хотілось, аби ця істота отримала по заслугах".

За словами мера, він би хотів, аби його експідлеглий отримав максимальне покарання – довічне ув’язнення з конфіскацією майна. З огляду на посаду, ворожий агент мав доступ до особливої інформації. 

"Людина мала доступ до особливої інформації. Тепер усіх, хто має доступ до баз,  переконливо попросять пройти поліграф", – каже Олександр Симчишин.  

Що відомо про викриття посадовця Хмельницької міської ради на державній зраді

14 червня стало відомо, що у Хмельницькому викрили на державній зраді начальника одного з відділів Хмельницької міської ради. Йому оголосили підозру.

За даними слідчих, протягом травня-червня 2024 року посадовець міськради, маючи доступ до відповідних інформаційних баз, передавав відомості військового характеру. Зокрема, персональні дані військовослужбовців Управління СБУ та інших підрозділів Сил оборони України. Зв’язок з представником російської спецслужби тримав через один із месенджерів з дотриманням правил конспірації. 

Водночас у Службі безпеки зазначили, що за вказівкою окупантів чиновник збирав інформацію про пункти дислокації та місця проживання українських військовослужбовців на території регіону. Найбільше ворога цікавили розвіддані про підрозділи СБУ та Сил спеціальних операцій ЗСУ.

Застереження: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Інші кримінальні справи колаборантів і держзрадників

На Хмельниччині депутатка, її син і донька зливали ФСБ дані про українських військових. За свою "роботу" підозрювані отримали фінансову винагороду. Їх затримали під час об’їзду пунктів розташування мобільних вогневих груп протиповітряної оборони ЗСУ. Передачі ворогу зібраних розвідданих та фотознімків запобігли.

У Львові винесли вирок коригувальнику ударів по Яворівському полігону Олександру Косторному. Колишній працівник КДБ співпрацював з агентами ФСБ РФ. Закарпатка отримала підозру за поширення фейків РФ про біолабораторії в Україні й "мережі продажу російськомовних дітей".

Також у Рівному затримали агента ФСБ, який готував ракетні удари по області. Йому загрожує довічне. Крім того, правоохоронці викрили двох учасників агентурної мережі, які за завданням спецслужб РФ планували серію терактів у Києві та Львові.

Нещодавно на Хмельниччині викрили настоятеля храму УПЦ МП, який вихваляв Путіна і підтримував війну. А на Закарпатті судили жінку, яка заявляла, що саме Україна "стирає з лиця землі Донбас".



 
Теги:
Читайте також:
Львів
-7.9°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.37
    Купівля 41.37
    Продаж 41.9
  • EUR
    Купівля 43.28
    Продаж 43.98
  • Актуальне
  • Важливе
2025, понедiлок
17 лютого
22:34
На Закарпатті 19 міст та селищ увійшли до переліку історичних населених місць України
На Закарпатті 19 міст та селищ увійшли до переліку історичних населених місць України
21:44
В Яворові на Львівщині хвилину мовчання оголошуватимуть через систему оповіщення
В Яворові на Львівщині хвилину мовчання оголошуватимуть через систему оповіщення
21:17
Температура тіла опустилася до 30 градусів: на Волині врятували чоловіка з обмороженням
Температура тіла опустилася до 30 градусів: на Волині врятували чоловіка з обмороженням
20:47
прощання
У Львові 18 лютого попрощаються із полеглим захисником Сергієм Русіновим
20:38
школа карантин
На Буковині вже 56 шкіл і 18 дитсадків перейшли на дистанційне навчання через ГРВІ
20:21
Новини Львова
Підтвердили загибель захисника із Прикарпаття, який вважався зниклим безвісти кілька місяців
20:02
У Жовкві на Львівщині невідомі порізали працівника ТЦК
19:45
"Незламна" Яна Степаненко бігтиме марафон у Токіо, щоб зібрати кошти на протези для бійця "Азову"
"Незламна" Яна Степаненко бігтиме марафон у Токіо, щоб зібрати кошти на протези для бійця "Азову"
19:27
замінування
На Рівненщині викрили місцевого жителя, який повідомив про фейкове замінування ТЦК
19:09
На Закарпатті затримали чоловіка, який незаконно намагався переправити родичів до Словаччини
18:53
Новини Заходу України
На Львівщині від грипу померла семирічна дитина
18:43
Інфографіка
бюджет розвитку-3
Найбагатші міста заходу України: якими бюджетами оперують обласні центри і скільки грошей скерують на оборону
18:31
Газмережі
На Львівщини 18 лютого два десятки населених пунктів будуть без газу. Адреси міст і сіл
18:15
На Хмельниччині ще одна громада покинула УПЦ МП та перейшла у ПЦУ
17:59
На Закарпатті затримала шахрая, який ошукав волонтерів на понад 500 тис. грн
17:45
Shelter Ukraine
Програму підтримки ВПО Shelter Ukraine у восьми містах продовжили до 2028 року
17:30
На Тернопільщині ветеран війни став переможцем обласного конкурсу "Людина року-2024"
17:16
У потязі, який курсує з Києва на Закарпаття, модернізували два плацкартні вагони
17:01
Будинок в аварійному стані: на Прикарпатті чоловік два місяці не може отримати відшкодування після російського обстрілу
16:59
Вночі до 17 градусів морозу: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 18 лютого
16:45
За $3,5 тис. обіцяв працевлаштувати чоловіка: у Львові затримали працівника стратегічного підприємства
16:38
На Тернопільщині відстояли вирок місцевому жителю за спробу вбити партнера по бізнесу  
16:28
На Львівщині судитимуть групу, яка допомогла трьом чоловікам незаконно перетнути кордон
16:21
театральний гурток у FutUkraine Centre у Рівному
Театр як терапія: у Рівному діти-переселенці можуть безкоштовно відвідувати творчі заняття у FutUkraine Centre
16:14
У Галицькій бригаді показали роботу дронів Pride Group на Курському напрямку
16:08
Червоноград
Верховний Суд закрив справу про перейменування Червонограда на Шептицький
16:00
Огляд
Символ віри, якого не зламала радянська влада: 133 роки тому народився глава УГКЦ Йосиф Сліпий
15:40
диверсанти
Справу групи диверсантів, які вчиняли підпали на залізниці на замовлення ФСБ, передали до суду
15:26
готівка
На Буковині керівників медичного центру зобов'язали відшкодувати державі 5 млн грн податків
15:24
чоловіки, які заблукали біля кордону на Закарпатті
Заблукали дорогою до Румунії: на Закарпатті прикордонники шукали трьох чоловіків
15:11
На Закарпатті сусіди врятували подружжя з охопленого вогнем будинку
14:55
російський полонений
У 24-й Королівській бригаді показали "урожай" полонених, який зібрали біля Часового Яру
14:41
іменування митрофорним протоієреєм отця Ярослава Малиша
Священника зі Львівщини отця Ярослава Малиша іменували митрофорним протоієреєм
14:28
Торгували важкими наркотиками: в Івано-Франківську взяли під варту групу наркоділків 
14:15
грип
У Львові побільшало хворих на грип та ГРВІ
14:00
автомат Калашникова
На Закарпатті нетверезий прикордонник відкрив стрілянину на службі, — журналіст Глагола
13:51
Огляд
Львів перед Великоднем
Куди піти у Львові з 17 по 23 лютого: яким було мистецтво Революції Гідності
13:45
На Тернопільщині мобілізували киянина, нібито з інвалідністю, у ТЦК кажуть, що не надав жодних відповідних документів
13:45
тюрма
На Волині учасник схеми фіктивного батьківства для виїзду за кордон, отримав вирок
13:28
В Ужгороді з "товаром" затримали наркокур'єра 
Більше новин