Князівська бригада із Волині відзначає 10-ту річницю від дня створення
Воїни 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого 10 грудня відзначають річницю від дня заснування. У 2024 році бригаді виповнилось 10 років.
Відомо, що Князівську бригаду сформували із залишків розформованої на той час 51-ї танкової бригади, яка вела важкі на Савур-Могилі та Дебальцевому й брала участь у звільненні Лисичанська, Сєверодонецька, Рубіжного, Мар'їнки, Красногорівки.
На емблемі 14-ї бригади містяться лише чотири компоненти: лицарський щит – лицарська звитяга, готовність до оборони рідного краю, спис – готовність до наступу, і найдавніший символ воїнства рука в латах – хоробрість лицарства та прапор Волині – спадкоємність доблесті воїнства краю.
З річницею військових та ветеранів Князівської бригади привітав голова Володимир-Волинської територіальної громади Ігор Пальонка.
"Ми пишаємося, що саме у Володимирі базується Князівська бригада. Ви – наші захисники, наша гордість і незламна сила! У цей день висловлюю найщирішу вдячність за вірну службу, стійкість та самопожертву, які ви проявляєте упродовж 10 років боротьби за свободу та незалежність нашої держави, – йдеться у повідомленні. Бажаю вам міцного здоров’я, сили духу, надійного тилу та скорішого повернення додому з перемогою. Нехай Господь береже кожного з вас!"
Під охороною князя Романа Великого
14-та окрема механізована бригада ЗСУ з Волині отримала своє почесне найменування 2019 року, в день свята Покрови. Стрічку з почесним найменуванням командирові бригади, яка на той час виконувала завдання за призначенням у зоні проведення ООС, вручив президент України.
Читайте також: Княжі велети на обороні країни: що відомо про 14-ту окрему мехбригаду з Волині
Тоді вона стала бригадою імені князя Романа Великого, який жив і правив у Володимирі, де і є постійний пункт дислокації цього військового формування. Князь був видатним полководцем і не програв жодної битви.
Історія створення 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ
Створення бригади датується 1 грудня 2014 року. ЇЇ сформували із залишків розформованої на той час 51-ї танкової бригади, яка вела важкі на Савур-Могилі та Дебальцевому й брала участь у звільненні Лисичанська, Сєверодонецька, Рубіжного, Мар'їнки, Красногорівки.
До складу новоствореного формування увійшли 120 офіцерів розформованої 51-ї бригади та військовослужбовці за контрактом. Також перейшли реактивно-артилерійський дивізіон, танковий батальйон, протитанкова батарея і ремонтно-відновлювальний батальйон. Крім того, до 14-ї бригади увійшов 1-й батальйон тероборони "Волинь". Таким чином чисельність князівської бригади на той час становила 450 осіб.
У 14-й ОМБр служать двоє пілотів Андріїв: історії захисників
- Актуальне
- Важливе