"Виробництво органіки в Україні може зникнути через недосконалість закону про ринок землі", − власник агробізнесів Віктор Щербачук
"Закон про ринок землі несе небезпеку для органічного виробництва, оскільки не захищає виробників органічних продуктів. Виробникам, які використовують "хімію", нічого не заважає завдавати шкоди органічним господарствам. Через це в Україні органіка може просто зникнути".
Про це керівник аграрних підприємств Віктор Щербачук заявив в інтерв'ю у програмі "Вечір з Миколою Княжицьким", повідомляє "Еспресо.Захід".
За його словами, після впровадження ринку землі, великі агрохолдинги викуплятимуть великі частки землі поряд із полями з органікою. Вони можуть обробляти землю шкідливим речовинами, які неприпустимі поруч з вирощенням органічної продукції.
"Щоб розпочати вирощувати органіку, потрібен перехідний період для землі, який становить два роки. Збиток перехідного періоду становив для нас $3,6 млн. Тому врегулювання сусідства є вкрай необхідне", – пояснив Віктор Щербачук.
У цьому випадку закон про ринок не захищає виробників органіки. Наприклад, в Австрії для такого врегулювання діє закон, згідно з яким власник поля, де використовуються хімікати, викупляє всю органічну продукцію, на яку мали вплив ці хімікати.
Віктор Щербачук вирощує органічні продукти, загальний банк його підприємства – близько 6000 га. Там вирощують сою, кукурудзу, пшеницю, овес, гречку, цукровий буряк, полуницю, малину й інші дрібні культури, а на підприємстві працює 220 людей. "У нас затребуваний людський ресурс для обробки землі, а от в аграрних холдингах працює менше людей. Посіяв, поприскав, зібрав урожай та й поїхав", – розповідає Щербачук.
Фермер вважає, що українці зараз не готові купляти землю: "Закони про ринок землі, які зараз приймають у Верховній Раді, вигідні олігархам. Сьогодні в Україні 47 фермерських господарств, а в Польщі – три мільйони сімейних ферм. Чому так? У Польщі землю купляли громадяни цієї країни. Для іноземців діяв ліміт до 100 га землі. Тому там більший приріст сімейних господарств, а відтак сплачується більше податків. Зараз у законі про землю прописано, що до 10 000 га можуть набувати громадяни України або юридичні особи. Це не 1 і не 100 га, як-от за кордоном".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе