Випадки скарлатини виявили в трьох районах Франківщини
Від початку 2023 року в Івано-Франківському, Калуському, Коломийському та Надвірнянському районі фіксують випадки захворювання на скарлатину
Про це повідомляє Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ
З початку 2023 року в дитячих організованих колективах Івано-Франківського, Калуського, Коломийського та Надвірнянського районів області реєструються випадки захворювання на скарлатину.
Скарлатина — гостре антропонозне інфекційне захворювання групи стрептококових інфекцій, яке проявляється інтоксикацією, гнійним ураженням мигдаликів ротоглотки та характерним висипом. На скарлатину найчастіше хворіють діти віком 1–9 років.
У більшості випадків скарлатина починається раптово. Розвивається ангіна, на мигдалинах можливий біло-жовтий наліт. Язик спочатку має біле нашарування, але після 2-3 днів починає очищатися з кінчика і до 4-го дня стає яскраво-червоним, з виокремленими рецепторами — так званий малиновий язик.
Захворювання може мати легкий, середній чи важкий перебіг. За легкої форми симптоми інтоксикації організму слабо виражені, блювота відсутня, ангіна незначна (має катаральний характер). Висип типовий, інколи блідий. Під час середньоважкої форми всі описані симптоми скарлатини виражені сильніше. Температура підвищується до 39 °С.
Після одужання у людини виникає імунітет до скарлатини, як правило, стійкий, довічний.
Профілактика захворювання полягає у ранньому виявленні та ізоляції джерела інфекції. Хворим на скарлатину слід перебувати в ізоляції 10 днів, якщо перебіг захворювання легкий і без ускладнень. Після цього терміну їм ще 12 днів не можна відвідувати місця великого скупчення людей: школи, офіси тощо. Тож ізоляція триває протягом мінімум 3 тижнів.
- Раніше повідомляли, що спалах скарлатини зафіксували у закладах дошкільної освіти Калуша та району, а також у ліцеях
- Актуальне
- Важливе