Виглядає, що е-квитка нам не бачити і в 2023 році, - Зінкевич про проєкт бюджету Львова
Проєкт бюджету Львівської МТГ на 2023 рік передбачає 730 млн грн на пільгові перевезення і електронний квиток
Як розповів "Еспресо.Захід" голова комісії транспорту, зв'язку і міської мобільності Львівської міськради Ігор Зінкевич, наразі члени комісії не мали ніякого офіційного обговорення щодо проєкту бюджету. Він зазначив, що керівниця департаменту фінансової політики ЛМР Вікторія Довжик пробувала попередньо обговорити проєкт під час засідання комісії, однак на думку Зінкевича, було б доцільніше таке важливе питання винести на окреме зібрання, а не серед багатьох інших питань, які розглядає комісія.
"Ми мали б говорити про бюджет за участі не лише членів комісії та одного представника департаменту фінансової політики, але також з керівниками відповідних структур, яких зачіпає цей бюджет. Щоб аргументовано зрозуміти все, а не так як колись ні з того ні з сього підсовують все готове. Ми очікуємо на таку спільну конструктивну зустріч. Мені, як голові транспортної комісії, особливо важливо зрозуміти питання з е-квиток. У пропонованому бюджеті я знову бачу дві цифри: і на відшкодування, і на е-квиток. Тому у мене знову виникає питання, коли буде е-квиток? Бо коли буде е-квиток, тоді нам пільги у процентному співвідношення треба бронювати, будемо відшкодовувати суто по валідації пільговиків. А вже бюджет буде наповнюватися повноцінно після оплати для перевізників, яка здійснюватиметься за кілометр роботи. Це зовсім інша система оплати. На загал видається, що пропихають те саме, що й минулого року, тобто виглядає на те, що е-квитка нам не бачити і в 2023 році. Досі не можемо розібратися, хто там винний, що 9 місяців поки воєнний стан, е-квиток не впроваджували саме через воєнний стан. Однак ще 13 січня міські чиновники говорили про впровадження е-квитка, початок його роботи, і це був не воєнний стан, та про це вже забувають", - говорить Ігор Зінкевич.
Читайте також: Десятилітня історія (НЕ)запровадження е-квитка у Львові
Крім цього, депутат звернув увагу на те, що в програмі бюджету немає прописаної стрічки коштів щодо створення техпаспортів для нових паркувальних майданчиків.
"Без їх створення, ці майданчики вважаються незаконними і оскаржуються в суді. А все має бути в межах чинного законодавства", - додав Зінкевич.
Голова комісії транспорту, зв'язку і міської мобільності ЛМР відзначив, що на ремонт нових доріг в бюджеті не передбачено коштів, лише грантові, щоб доробити вже початі. Також він звернувся увагу на неструктуризовану діяльність чиновників щодо плану міської мобільності.
"На комісії ми прийняли вже дуже багато рішень, які б покращили ситуацію на дорогах міста. Однак міські управлінці в хаотичному порядку займаються своєю роботою, яка жодним чином не систематизована. Наприклад, вул. Степана Бандери відкрили, потім щось згадали, знову частково закрили, і з вересня Львівелектротранс змінив два маршрути, втрачаючи через це кошти. Коли немає чіткої програми, яку вони не вносять у бюджет, тоді й не показують, яку суму буде використано. Таким чином, фактично, не несучи відповідальності за свої часто неконструктивні дії", - підсумовує Зінкевич.
- Нагадаємо, директору департаменту транспорту ЛМР Олегові Забарило доручено надати комісії транспорту, зв'язку та міської мобільності повну інформацію щодо усіх супутніх договорів при впровадженні е-квитка у Львові
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе