Відсутність укриттів у нових районах – проблема не влади, а ОСББ, – мерія Львова

У міській раді з грудня минулого року запевняють, що проблем з укриттями немає і підтвердити це мала оновлена карта, де усі вони зазначені, але і після апгрейту – вона вкрита білими плямами в районі новобудов.

Не дивлячись на це, Андрій Садовий звітує, що укриттів вистачає для всіх мешканців Львова. І прикривається всі цією ж картою, де райони з десятками тисяч населення не мають жодного офіційного укриття.

Чому так сталося у "Еспресо.Захід" намагались дізнатись у керівника Відділу захисту населення та територій Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР Олега Дубчака.

"Ми задокументували такими, що відповідають вимогами найпростішого укриття, 5902 підвальних приміщення. Сюди не включено приватний сектор, оскільки, згідно з кодексом цивільного захисту, вони мають свої підвальчики, у яких можна переховатись. Всі будинки, включно з ОСББ перевірено, на кожен складено акт оцінки і внесено в книгу обліку районних адміністрацій. Там перевели це в електронну форму і повернули нам, а далі ми передали це у Центр інформаційних технологій, де вони були внесені у геопортал міста Львова на карту. На цей момент внесено близько 5,5 тис. укриттів, а решту ще довносяться і цей процес має завершитись до кінця лютого", – розповів чиновник.

Читайте також: Усе в процесі. У Львівській міськраді розповіли, що лише готуються до імовірного нападу

У департаменті зазначили, що роботу з обліку укриттів почали ще з 2014 року. Але їх кількість визначали не по числу придатних для перебування людей, а по тому, скільки потрібно для населення міста. І зараз тих майже 6 тисяч укриттів чи не вдвічі перевищує потреби населення Львова.

І справді саме про це і звітує ЛМР – є достатньо укриттів для усіх мешканців міста. Але що ж робити, якщо у місті є величезні райони, де просто немає жодного укриття, принаймні нанесеного на карту?

І тут, до того запевняючи, що обстежено всі будинки, включно з ОСББ, у міськраді почали переконувати, що проблема якраз не у їхніх недопрацюваннях, а у тому, що голови ОСББ несвідомі:

"Ви знаєте, яку війну ми вели з ОСББ – вони взагалі не реагують на міську владу. До того ж, згідно з законодавством, вони не підпорядковуються нам і ми з ними працювали лише на патріотичному відношенні. Переконували як могли, щоби вони привели свої підвали до порядку і дали нам на облік", - додали у департаменті.

То ж як зрозуміти логіку влади? Ми все обстежили і виявили, що укриттів є достатньо для всіх мешканців, навіть більше, аніж потрібно – майже вдвічі! А те, що величезний район, до прикладу Під Голоском,у якому вже збудовано майже 30 багатоквартирних будинків без жодного ознакованого укриття – винні ОСББ. Щось тут не так! Або методи підрахунків і рівномірність розташування укриттів, які влада міста пропонує мешканцям, або проста недбалість чиновників – нащо рахувати і враховувати всі будинки, якщо загалом все сходиться.

Читайте також: З майже тисячі укриттів на Львівщині повністю готові лише 107 споруд

Звісно ж є проблема розуміння з боку голів ОСББ, але, як запевнили "Еспресо.Захід" деякі з них, тут справа не у відсутності розуміння ситуації і потреб своїх мешканців, а у відсутності довіри до міської влади. На прикладі того ж району Під Голоском та Малоголосківської – навіть відкритий конфлікт з владою. Тут люди звикли до того, що для того, щоби щось отримати – треба самоорганізуватись і вирішити проблему, або поставити владу перед фактом і лише тоді вона може спробувати щось зробити.

Відтак, як вже розповідали у попередніх коментарях місцеві активісти і забудовники, вони вже давно погодили між собою варіанти поведінки у разі надзвичайної ситуації та місця, де можна схоронитися. І зробили це за напрацьованою схемою – самотужки, а не чекаючи допомоги від влади.

То ж єдиною порадою для тих ОСББ, що не пройшли комісію, у ЛМР назвали: повісити табличку "Укриття".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.