Усе в процесі. У Львівській міськраді розповіли, що лише готуються до імовірного нападу
Карта з укриттями, їх ознакування та методичка з інструкціями для мешканців ще не завершені – для готовності потрібно тиждень-два.
Такі висновки можна зробити з тієї інформації, яку "Еспресо.Захід" отримав у керуючої справами виконкому Наталії Алєксєєвої.
Фото: ЛМР
Оновлення карти
Близько шести тисяч локацій укриттів передані в управління ІТ і вони мають їх нанести на карту (інтерактивна карта розміщення укриттів у місті Львові. - Ред.). Наші програмісти зазначили, що не можуть щодня оновлювати карту, а зроблять це одномоментно. Очікуємо що це станеться вже наступного тижня.
Вимоги до укриттів
До звичайних укриттів не має бути особливих вимог. Найголовніше, що вони мають бути в землі та з залізобетонним перекриттям стелі. Це можуть бути і звичайні підвали, і підземні паркінги, як у житлових будинках, так і в комерційній нерухомості. Також можуть використовуватись пивниці у культових спорудах та підземні переходи. Перевагою є доступ до води, але ми наголошуємо на тому, що мешканці мають мати спакований тривожний набір речей, у який має входити і вода. Головне, щоб в укритті було сухо і не захаращено сміттям.
Читайте також: Рятуйтесь як можете. В новобудовах Львова немає бомбосховищ
Ознакування укриттів у житлових районах
Вказівники на укриття мали б розміщувати управляючі компанії того чи іншого будинку або ОСББ. З комунальними будинками простіше, а от щодо тих, які перебувають в управлінні ОСББ, треба трохи більше зусиль, щоби переконати їх. Одні швидше реагують, а інші трохи повільніше.
Паркінги тепер мають бути спорудами подвійного призначення
Вже майже два роки виконком ЛМР при видачі містобудівних документів також закладає вимоги обладнувати паркінги, як споруди подвійного призначення за вимогами ДБН. Тобто тоді вони можуть бути як місцем для паркування, так і фактично сертифікованим укриттям, на яке будівельники можуть отримати навіть відповідний паспорт. Тоді там мають бути передбачені і туалети, і вода, і евакуаційний вихід, і місце для зберігання продуктів.
Читайте також: Чи може підземний паркінг стати бомбосховищем. Думка експерта
Школи та садки мають алгоритм дій
Ми обстежили усі навчальні заклади. Більшість з них обладнані підвалами і там створено умови для перебування у разі небезпеки, а там, де їх немає, дітей будуть відводити у найближче укриття у житлових будинках.
Базари не обстежували
Ми не добрались поки до базарів і не перевіряли наявність у них укриттів. Можна припустити, що за наявності там капітальних споруд, передбачено підвали, де можна сховатись. Ті, що розташовані у житлових масивах, можуть скеровувати своїх підприємців та покупців у найближчі будинки та підвали. А от з такими ринками, як "Галицьке перехрестя" є питання і його треба ще досліджувати.
Читайте також: Під забудову: бомбосховище на Угорській у Львові в грудні продали з аукціону
Чому не використовуються сховища колишніх промислових підприємств
У місті є два типи сховищ: прості укриття і захисні споруди. Ті укриття, які були на території колишніх промпідприємств стратегічного значення – це захисні споруди. Вони призначались не для цивільного населення, а виключно для персоналу заводів. Ці укриття не проектувались для мешканців і не мали використовуватись ними. Якщо підприємство було ліквідоване, то також втрачався функціонал захисних споруд. У місті таких споруд є ще близько 100, але більшість з них перебуває у державній власності, їх фактично ніхто не обслуговує і вони вже стали непридатними. На деяких підприємствах вони ще збереглись і їх належно обладнано, як-от на "Іскрі" чи хлібзаводі.
Читайте також: "Я знаю, де найближче до мене укриття. Але воно давно приватизоване", – Ольга Посипанко
Як ЛМР планує інформувати мешканців
У нас є брошурка Міністерства культури, яке розробило методичні матеріали про те, як поводитись у таких ситуаціях. Місто ж, своєю чергою, вже працює над тим, щоби розробити таку портативну пам'ятку, яку можна донести до кожного мешканця. Рішення про фінансування цих робіт будемо приймати на наступній сесії (планується 3 лютого, - ред.). Натомість вони вже є в доступі в режимі онлайн на кількох ресурсах. Також таку пам'ятку підготував наш батальйон тероборони.
Окрім цього, в кожному коментарі ми наголошуємо, що у разі отримання сигналу тривоги, або звуків сирен, потрібно вмикати місцеве радіо чи телебачення, де буде оголошено подальші кроки.
Обов'язковий набір при евакуації
У разі потреби бігти в укриття у громадян завжди має бути під рукою мінімум чотири речі: документи, гроші, вода і запас їжі. За потреби,- мінімальна аптечка. Вони мають бути розраховані на декілька годин – до доби.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе