Садовий так і не прийшов. Громада Під Голоском мітингувала проти забудов
Приводом, який вивів на вулицю людей у дощову погоду, стало порушення обіцянок міського голови та рішення виконкому Львівської міської ради про мораторій на видачу нових містобудівних документів на забудову району.
Мокли під снігом з дощем у день Святого Миколая понад сотня мешканців району Малоголосківської та Під Голоском, інформує "Еспресо.Захід". Хто був з дітьми, хто з домашніми улюбленцями, але всі з чітким розумінням, що треба боротись за їх майбутнє і місце для дозвілля проти суцільних бетонних джунглів.
Мешканці зібрались на перехресті вулиці Варшавської та Під Голоском з чіткими вимогами до виконавчих органів ЛМР:
- скасувати видані попри діючий мораторій МУіО та провести внутрішнє розслідування, як таке взагалі могло статися, публічно оприлюднити інформацію про результати перевірки та конкретні прізвища;
- оприлюднити результати аудиту земельного фонду мікрорайону, аналізу щільності забудови, актуальну потребу в місцях в дитячих садках та школах, паркомісцях, зонах озеленення та відпочинку;
- представити грунтовний зонінг мікрорайону та всі вихідні параметри використані для його створення;
- представити чітку стратегію розвитку закладів дошкільної та середньої освіти, форм їхньої власності та як це покриває потреби мікрорайону;
- звернутись з офіційним проханням від імені міської влади до центральних органів влади, українських і міжнародних фондів та благодійників для залучення фінансування будівництва освітніх закладів та доріг;
- представити програму розвитку інфраструктури (парковки, дороги, громадський транспорт);
- доручити ініціативній групі створити громадську організацію для вирішення проблематики мікрорайону.
Уже під час протестної акції люди вирішили почати процедуру відкликання депутатів, найбільш залучених до земельних махінацій.
"Ми проти корупції, проти того, що район "дерибаниться", земля постійно потрапляє п приватні руки підставних осіб, порушуються усі можливі будівельні норми та навіть рішення, які раніше приймали ті ж виконавчі органи ЛМР. Наш район і так уже надмірно переущільнений забудовами, натомість тут катастрофічно бракує зелених зон, доріг, тротуарів, місць у школах. До того ж нам розказують, що тут будуть приватні навчальні заклади. А як же право на безкоштовну освіту, закріплене в Конституції? Де батьки братимуть десятки тисяч гривень щомісячно на навчання своїх дітей? Ці збори організовані для того, щоби відправити владі пакет вимог, на які вони мають дати відповідь", – розповіла мешканка району Під Голоском Олена Кірейкова.
Відзначимо, що напередодні заходу активісти розіслали запрошення усім депутатам ЛМР. Це було зроблено офіційним листом, відтак, згідно із законом про місцеве самоврядування, секретаріат Ради повідомив кожного з депутатів про проведення зборів.
"Але далі багатьом депутатам після того дзвонили персонально з секретаріату Ради і "пояснювали'', що на ті збори йти не варто, бо це ініціюють політики, яким не вдалося виграти вибори, що там люди не хочуть школи, що мешканці самі не знають, чого хочуть, і протестують проти дороги!", – йдеться у дописі на Фейсбук-сторінці "Вулиця Малоголосківська"
То ж з 64-х народних обранців на зустріч прийшли лише двоє. Те ж саме з чиновниками, яких також запросили – вони, звісно ж, знали про захід, але йти на нього наміру не мали. Як і міський голова, що не знайшов часу, щоби пояснити громаді причину того, що порушив слово, дане людям більше року тому.
- Нагадаємо, рішення виконкому, яке викликало таку бурхливу реакцію мешканців, ухвалено у п'ятницю, 10 грудня. Ним затверджено містобудівні умови та обмеження на нове будівництво багатоквартирних житлових будинків на вул. Під Голоском. При цьому згадане питання не анонсувалося у порядку денному, а під час голосування навіть не зачитали назви району, у якому видавали містобудівну документацію. Також про це рішення не повідомили учасників робочої групи, яку створили з мешканців району та посадовців після попередніх протестів, і яка покликана вирішувати гострі проблеми Під Голоском, спричинені хаотичною забудовою. Про нього активісти дізналися лише після власного аналізу рішення та зіставлення кадастрових номерів.
- Зауважимо, що це рішення суперечить іншому документу виконкому, який він ухвалив торік після протестів громади вулиці Малоголосківської та особистих обіцянок Андрія Садового, – про мораторій на нове будівництво у районі Голоско до опрацювання нового зонінгу та вирішення основних інфраструктурних і соціальних проблем. За понад півтора року зонінг так і не розробили, в районі не з'явилося жодної нової дороги, школи чи амбулаторії. Не створено нових парків і парковок для авто.
- Саме грубе цинічне порушення обіцянок міського голови та рішення виконкому про мораторій і вивело людей на вулицю. Їх не задовольнили вигадки заступника мера з містобудування Любомира Зубача про якісь "не такі містобудівні" і пояснення Андрія Садового про те, що "винен Зубач і пишіть на нього в прокуратуру" – вони вимагали особистого візиту міського голови і пояснення мотивів кричущих порушень.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе