Від завтра всі заклади освіти на Львівщині переводять на дистанційне навчання
Крім дитячих садочків - ті працюватимуть, як звично.
Як анонсував за результатами ранкової наради з керівництвом Львівської облдержадміністрації директор департаменту охорони здоров'я Орест Чемерис, таке рішення прийме сьогодні обласна комісія ТЕБ і НС, засідання якої заплановане на 18.00, передає "Еспресо.Захід". Попередньо відомо, що обмеження щодо організації навчального процесу діятиме до 4 лютого. Далі його переглянуть і залежно від того, чи мине область пік захворюваності, послаблять або продовжать.
У період з 11 по 24 січня діагноз "COVID-19" підтвердили у 1754 дитини. Проте, як зазначив спікер брифінгу, ця статистика може не відображати реальної ситуації із захворюваністю на коронавірус, адже значна частина дітей перебуває вдома з респіраторними симптомами і ПЛР-тестів не здає. "Щодня спостерігається позитивна динаміка заповненості дитячих ліжок у лікарнях. На стаціонарному лікування перебуває понад 150 дітей. Під час цієї хвилі дитяче населення страждає найбільше", - підкреслив Орест Чемерис.
За його інформацією, обласна комісія ТЕБ і НС також заборонить проведення будь-яких розважальних заходів. Заповненість громадського транспорту не зможе перевищувати 50%. У разі збільшення рівня захворюваності з 1 лютого повністю припинять роботу ресторанів (працюватимуть лише на виніс). Також будуть посилені обмеження в інших закладах, зокрема у спортивних клубах і фітнес-центрах. "Таке рішення є вимушеним, - констатував головний медик Львівщини. - Рівень і динаміка захворюваності змушують нас діяти на випередження, щоб попередити інтенсивне навантаження на систему охорони здоров'я".
За його словами, Львівська область наразі відповідає "червоній" зоні за двома показниками. Перший індикатор – це коефіцієнт виявлених випадків (позитивних результатів ПЛР-тестів). "Протягом останніх днів ми нижче показника 2000 не опускаємося, а у п’ятницю (21 січня. – Ред.) взагалі мали рекорд – понад 3300", - повідомив Орест Чемерис. Другий показник – це динаміка госпіталізації, яка стабілізувалася, але продовжує незначно зростати. Інші показники, які визначають стан завантаженості медичної системи - заповненість ліжок із киснем (30% при граничному 65%) і кількість госпіталізованих на 100 тисяч населення (49 при граничному у 60) - поки що не є критичними.
Посадовець нагадав, що "червона" зона вводиться на певній території відповідно до рішення Державної комісії ТЕБ і НС.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе