Від учителів вимагають того, чого їх не вчили в університетах, – ексзаступник міністра освіти Хобзей
Для реалізації реформи, зокрема в сфері освіти, потрібні певні стимули. Бо хоча агенти змін є і завжди були, але їх небагато
Про це в інтерв'ю для "Еспресо.Захід" розповів ексзаступник міністра освіти, багаторічний очільник управління освіти Львова та Львівської області Павло Хобзей.
"Для того, щоб пройшла реформа (не в експериментальних класах і найкращих школах, а загалом), потрібна копітка робота вчителів. Ми зараз вимагаємо від вчителів дуже багато того, чого їх не вчили в університетах. Наприклад, ніколи вчителя не цікавив стандарт освіти. Вчитель працював за підручником. Тепер концепція змінилася. Є стандарт, є очікувані результати", – зазначив Хобзей.
Він каже, що серед того переліку підручників, які зараз пропонують, вчителі мають можливість вибрати і часто вибирають ті, де змін найменше.
"Підручники, звісно, є, хоч і не всі видрукувані. Підручників є багато. Доводиться вибирати. Здебільшого вчителі обирають підручники, подібні на старі. Але не всі ці підручники відповідають ідеям Нової української школи. Ті, які відповідають, вибирає менший відсоток вчителів, бо зміни потребують зусиль. Освітяни кажуть, що на підготовку до уроку в НУШ потрібно втричі більше часу. Кращий ефект, але він вимагає набагато більше праці", – сказав він.
- За цим посиланням читайте повну версію інтерв'ю з Павлом Хобзеєм
- Актуальне
- Важливе