"Велике крадівництво" Зеленського VS план модернізації США
Що передбачає План модернізації Сполучених Штатів Америки запропонований Джо Байденом і найбільший з часів Другої світової війни? Сам Байден назвав план "інвестицією в Америку, яка буває один раз в покоління". Американський президент оцінив його як найбільше вкладення у робочі місця.
Ми не випадково хочемо порівняти цей план з "Великим будівництвом" Зеленського. І це порівняння не заради іронії, а для того, щоб ще раз підкреслити - зміни в країні можливі лише тоді, коли вони є системними, запланованими на перспективу, продуманими, а не піарними.
"Я переконаний - сказав Байден, "що якщо ми зробимо ці зміни зараз, то через 50 років люди обернуться назад і скажуть: це був момент, коли Америка виграла майбутнє". За задумом Байдена ці інвестиції дозволять США стати лідером у найперспективніших галузях, пов'язаних з біотехнологіями та екологічно чистими джерелами енергії. Загалом він вважає, що це допоможе США виграти глобальну конкуренцію з Китаєм.
Яку мету ставить перед собою Зеленський? Вступити в Євросоюз? Наздогнати Польщу? Перемогти Росію? Цього українське суспільство не знає. І не тому, що Зеленський це приховує, а тому, що не знає цього і сам Зеленський.
Його план Байдена оцінюється у $2 трлн, розрахований на 8 років. Він включає в себе покращення транспортної інфраструктури, підвищення якості життя, збільшення продуктивності бізнесу та соціальну програму підтримки хворих і літніх людей. Ви щось чули у "Великому будівництві" про хворих та літніх людей? Отож.
І мова зараз не про суми, а про пріоритети, цілі держави.
Американці планують вкласти кошти не лише у модернізацію доріг, а й у залізницю, аеропорти, морські шляхи, а найбільше у розвиток електричного транспорту.
Є у Львові концерн "Електрон", який виробляє прекрасні електробуси, але державі це байдуже. Це так, до прикладу.
Інфографіка (для збільшення натисніть на зображення)
Якщо на дороги в США передбачили $115 млрд, на електричний транспорт $174 млрд, то на покращення побутової інфраструктури аж $650 млрд. А ще $111 млрд на оновлення систем подачі води, $100 млрд на розвиток електромереж та інтернету і $137 млрд на модифікацію та будівництво шкіл.
Інфографіка (для збільшення натисніть на зображення)
Ще раз порівняєм: на будівництво доріг Сполучені Штати планують витратити 5% бюджету розвитку, а Україна витратила у минулому році 96%. Порівняємо простіше: 120 млрд грн. Україна витратила на ремонт доріг і 5 млрд на будівництво шкіл, поліклінік та амбулаторій. Американці на дороги планують витрати $115 млрд, а на будівництво шкіл - $137 млрд.
Можна, звичайно сказати, що в Америці давно хороші дороги, а в Україні завжди погані. Але школи в Америці теж кращі. А що з бізнесом, з підтримкою малого бізнесу?
Інфографіка (для збільшення натисніть на зображення)
У плані Байдена передбачається витратити на науково-дослідні роботи, підготовку фахівців, розвиток малого підприємництва $580 млрд. У планах Зеленського - нуль.
Інфографіка (для збільшення натисніть на зображення)
На програму допомоги та адаптації літніх людей та людей з інвалідністю Байден планує витратити $400 млрд. Нагадаємо, на дороги - $115 млрд. Ось правильні пріоритети, коли про якість життя людини держава дбає понад усе.
Так, Байдена критикують за його план республіканці і навіть деякі демократи. Адже він хоче реалізовувати програму за рахунок збільшення податку на прибуток великих корпорацій.
Україна поки що декларує збільшення доходів за рахунок фіскалізації малого бізнесу та підвищення рентної ставки для платежів з комерційного прибутку металургійних підприємств. Парадокс в тому, що Америка не оподатковує малий бізнес, а підтримує його, не встановлює додаткові ренти з найбільших донорів бюджету, вбиваючи їх зовнішню конкурентоспроможність, а підвищує податок на прибуток для всіх без виключення великих корпорацій, у нас би сказали - олігархів. Цим і відрізняється підхід у демократичних країнах від підходу пострадянських корумпованих олігархій серед яких, на жаль, і Україна.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе