Ваш телефон – засіб зв’язку, інструмент для роботи чи свідчення достатку?
Мабуть, вам також траплялося дослідження, в якому йшлося про те, що телефонів на земній кулі в рази більше, аніж людей. Ви, звісно, пригадуєте той час, коли одна особа могла мати два різні номери й відповідно два різні апарати. Цю проблему вирішили новітні моделі мобілок, котрі дозволяли вмонтовувати одночасно дві різні сім-картки.
Загалом, із початку 90-х рр. телефон став невід’ємною частиною життя кожної людини.
Спершу він слугував винятково задля зв’язку з усім світом, що було дуже зручно та доступно. Коли ж телефони отримали чимале забезпечення іграми – їхня популярність зросла у рази. А із початком "ери соціальних мереж" та коли вони перейшли у розряд кишенькових комп’ютерів і почали називатися смартфонами – їхній продаж став просто процвітати. В Україні мабуть немає жодного підлітка не зареєстрованого одночасно в декількох соцмережах, серед яких: Instagram, Facebook, WhatsApp, Twitter, TikTok, Telegram…
Сьогодні важко знайти людину, котра не знається на електронних можливостях свого ґаджета. Й варто зазначити, що телефон уже давно перетворився в інструмент для роботи, зокрема для журналістів, блогерів, письменників та мандрівників. Водночас він також став лакмусовим папірцем рівня життя свого власника.
Мій перший смартфон прослужив мені сім років. Сказав чоловік поставити його за скло, бо телефони стільки не працюють. А власники не витримують такого довгого користування одним апаратом, коли довкола доступні такі звабливі новітні моделі з сотнею нових функцій.
Проте я довго не погоджувалася з ним. Любила свій Samsung, який служив мені вірою і правдою, і "відбивалася від нападів рідних", які вже майже два роки намагалися подарувати мені новий, бо батарея швидко сідала, пам’яті критично не вистачало і загалом апарат почав дуже часто зависати та не міг впоратися зі своїми основними функціями.
Я здалася лише тоді, коли повного заряду батареї почало вистачало лише на дві ранкові години. Саме на них припадала моя основна письменницька діяльність, бо ж ранки у нас зараз зайняті авторськими зустрічами з маленькими читачами.
Коли обирала новий телефон, то основними для мене були такі функції: якість камери для фото та відео і кількість пам’яті. Жодні переваги на кшталт: "Купи айфон, бо це круто", "Візьми цю модель, бо вона найновіша", "Всі відомі люди ходять з такими" – на мене не впливали.
Я певна, що й з цим телефоном житиму в мирі та злагоді наступні декілька років.
Підкажіть, як часто ви змінюєте свої ґаджети? Які функції є для вас основними в телефоні і чи маєте улюблений бренд?
Ви ж бо певно здогадалися, що мій новий помічник також із родини Samsung, бо у своїх вподобаннях я людина дуже консервативна.
Про авторку. Леся Кічура – українська казкарка, письменниця, кандидатка наук з соціальних комунікацій, провідна редакторка Національного драматичного театру ім. Марії Заньковецької.
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе