В Українському католицькому університеті розповіли, чи відкриють військову кафедру
З вересня 2024 року в українських вишах запровадять пілотні військові кафедри, які відповідатимуть за базову військову підготовку
"Еспресо.Захід" поцікавився у першого проректора УКУ Ярослава Притули, як у приватному університеті ставляться до такої ідеї і скільки студентів зараз перебувають в українському війську.
До питання військових кафедр треба підійти інноваційно
Щодо військових вишколів, то зі слів Ярослава Притули, за останні роки відбувалося певне переосмислення ролі військових кафедр у закладах вищої освіти, і в УКУ раді, що обговорення цієї теми триває. Пан Притула каже: не виключено, що в університеті з'явиться військова підготовка. Проте вона буде в дещо іншому форматі, ніж звикли це сприймати. Адже в час, коли ми усвідомлюємо важливість військової підготовки молоді для забезпечення обороноздатності країни в майбутньому, військовий вишкіл набирає нового значення у дискусіях.
"Чи повинні ЗВО відкривати військові кафедри у себе? З одного боку, це дозволить університетам залучити ветеранів як викладачів на спеціалізованих напрямах, здобутих ними під час служби. Чи можна залучити ветерана до викладання в інший спосіб? Так. Тому, на нашу думку, до цього питання варто підійти інноваційно, думаючи над новими форматами", – коментує проректор.
У ЗСУ воює 21 студент УКУ
Також пан Ярослав розповів, що чимало їхніх студентів і працівників вирушили до війська, аби боронити Україну.
У складі ЗСУ перебуває 21 студент, 13 працівників і викладачів, а також близько 30 випускників. Ми відкриваємо Офіс у справах ветеранів та їхніх родин. Наші науковці вивчають досвіди війни та роблять дослідження для допомоги війську та громадам, – зазначив він.
Крім того, УКУ передав на гуманітарні цілі, спільно з жертводавцями, понад 8 млн доларів. Кошти скеровані на закупівлю медикаментів і медичних товарів, продовольчу допомогу, підтримку волонтерських організацій і внутрішньо переміщених людей, закупівлю захисного й безпекового обладнання для воїнів.
- Нагадаємо, кафедри будуть універсальними для всіх хлопців, які вступають у ЗВО, а також військову підготовку за бажанням зможуть пройти дівчата. Навчання відбуватиметься протягом чотирьох тижнів на полігоні, за їхніми результатами студенти здобуватимуть військово-облікову спеціальність "Стрілець".
- Актуальне
- Важливе