Успіння Пресвятої Богородиці: сенс і традиції свята
Щорічно 28 серпня християни відзначають Успіння Пресвятої Богородиці. Цього дня церква згадує кончину Богородиці та її перехід до Царства Небесного
Це свято вважається одним із двадцяти найважливіших дат у церковному календарі. Для підготовки до Успіння віряни дотримуються досить суворого Успенського посту.
Слово "Успіння" означає тиху і мирну смерть. У цю дату віряни згадують кончину Діви Марії, яка пережила Ісуса. За біблійними текстами, ангел попередив її про смерть за три дні. Богородиця встигла попрощатися з усіма близькими та подорожніми, які її відвідали, і пішла мирною смертю.
Чому ж ця дата вважається святом, якщо присвячена смерті Марії? Віряни відзначають перехід Божої Матері у вічне небесне існування і возз'єднання з Богом і своїм сином в одній особі.
Як і в будь-яке християнське свято, на Успіння віряни відвідують церковну службу. До 28 серпня закінчується збір зерна, тому в церкві освячують хліб. Також освятити можна горіхи, мед, фрукти та зерно. На святковий стіл ставлять фрукти, баранину, медовуху.
У церкві ставлять свічку і моляться за здоров'я всіх близьких. Батьки моляться Богоматері за благословення дітей. За народною традицією, на Успіння заготовляють варення і консервацію, прибирають зерно в льохи.
Що не можна робити в Успіння Пресвятої Богородиці:
- грати весілля;
- носити старе і брудне взуття;
- важко працювати;
- сваритися та ображатися;
- ходити босоніж.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе