Уп'ятеро менше, ніж п'ять років тому: волинський фермер пояснив, чому селяни відмовляються вирощувати картоплю
Через низькі закупівельні ціни на картоплю на Волині все більше фермерів та селян відмовляються вирощувати її на продаж
Про це у коментарі "Еспресо.Захід" повідомив голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Волині Руслан Хомич.
"У нас практично уся округа відмовилась від вирощування картоплі, – каже фермер, який також цього року зменшив площі під картоплею. – Літр дизельного пального коштує від 52 до 55 грн. Нині закупівельна ціна на картоплю – 4 грн. Це картопля, уже упакована в сітку. Тобто для того, аби купити літр дизпалива, селянину треба здати 15 кг відбірної картоплі. А це майже центнер викопаної картоплі, адже відбираємо дрібну, погризену, насінневу. Горбатись рік, аби виростити 100 кг картоплі і потім купити літр дизелю – кому воно треба? Люди відмовляються садити на продаж".
За словами Руслана Химича, якщо раніше селяни на Волині масово вирощували картоплю і здавали її, то тепер якщо і садять, то лише для своїх потреб.
"Я не помилюсь, якщо скажу, за останні п’ять років у 5-7 разів зменшились площі під картоплею. Це економічно невиправдано", – каже фермер.
Руслан Химич обурений тим, що влада вирішила підняти податки на пальне якраз перед жнивами, при цьому не подбавши хоча б про якісь квоти для фермерів.
"Через збільшення податкового навантаження вони підняли ціни на 40% на усі без винятку види палива. Але у ціні палива закладений також транспортний збір. Тобто у владі вважають, що трактори і комбайни їздять лише по асфальту так само як їхні машини по дорогах Києва. Чомусь у ЄС є квоти для сільгоспвиробників, дотації. А у нас роблять усе, аби селянину було не вигідно працювати на землі".
- Актуальне
- Важливе