У ЦГЗ розповіли, при якому виді сексу є найбільший ризик підхопити ВІЛ

Вірус імунодефіциту людини передається через кров та інші біологічні рідини: сперму, вагінальні виділення, грудне молоко. Діти заражаються від інфікованих матерів під час пологів або при грудному вигодовуванні. Дорослі — користуючись нестерильними шприцами, голками чи іншими інструментами. Проте найчастіше інфікування відбувається статевим шляхом

У Центрі громадського здоров'я пояснили, який вид сексу вважається найбільш травматичним та чому важливо завжди дбати про бар'єрну контрацепцію, передає "Еспресо.Захід".

При різних видах сексу ризик зараження є різним. Попри поширений міф, що оральний секс не загрожує серйозними наслідками, так передаються всі статеві інфекції, крім трихомоніазу. І хоч ймовірність інфікування ВІЛ при оральних пестощах є найнижчим, медики все ж рекомендують користуватися презервативами або латексними серветками.

Практикуючи вагінальний секс, можна підхопити всі інфекції, що передаються статевим шляхом, включно з ВІЛ. Партнерка, як сторона, яка "приймає", ризикує більше. Тож бар'єрний захист при цьому виді любовних утіх є обов'язковим. Існують так звані "чоловічі" (кондоми) та "жіночі" (фемідоми) презервативи, які захищають від зараження майже у 100% випадків. Звісно, за умови, що пара правильно ними користується.

Найвищий ризик інфікування є при анальному сексі — через його травматичність. Пасивний партнер може навіть не підозрювати про наявність у нього мікротріщин, які стають "воротами" для проникнення вірусу всередину організму. Під час анального сексу можна заразитися всіма вірусами й бактеріями, що викликають хвороби, які передаються статевим шляхом (крім трихомоніазу).

У ЦГЗ наголошують: будь-які сексуальні практики несуть в собі ризик інфікуватися ВІЛ. А тому користуватися презервативами потрібно завжди. Також медики закликають українців пригадати, коли вони востаннє тестувалися на ВІЛ та ІПСШ. Якщо це було понад рік тому, варто запланувати візит до лікаря й перевіритися. Чим швидше виявити захворювання і, відповідно, чим швидше розпочати лікування, тим кращим буде ефект. Це стосується й ВІЛ. Антиретровірусною терапією пацієнти в Україні забезпечуються безплатно.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку, телеграм-канал та твіттер.