У Центрі "Незламні" відкрили нову протезну майстерню, де одночасно працюватиме 10 спеціалістів
Тут планують встановлювати по 100 протезів на місяць
Про це повідомили у Першому медичному об'єднанні м. Львова, передає "Еспресо.Захід".
Майстерня протезування, яку відкрили у Національному реабілітаційному центрі "Незламні", розрахована відразу на 10 робочих місць. Розміщується на першому поверсі головного корпусу Лікарні Святого Пантелеймона. Складається з гіпсової, де виготовлятимуть гіпсові негативи, кімнати з пічками та верстатами, на яких робитимуть куксоприймачі, а також примірочної й тренувальної кімнати.
Як зазначив генеральний директор Першого медоб'єднання Львова Олег Самчук, нова майстерня дозволить вп'ятеро збільшити потужності, забезпечивши українців, які втратили кінцівки, необхідними їм протезами. Через війну кількість таких пацієнтів зростає щомісяця. Завдання хірургів, протезистів й реабілітологів — прооперувати людину, запротезувати та допомогти відновитися.
Сьогодні у Центрі працює вісім фахівців — як протезисти з багаторічним досвідом роботи, так і молоді спеціалісти. Серед них Ілля Пилипенко — танкіст, що втратив ногу в бою. Захисник саме проходить лікування у Центрі "Незламні" та невдовзі отримає свій протез.
Військовий зізнається, що дуже хвилювався, бо не мав уявлення, що робитиме далі, чим буде займатися. Тепер він приєднався до команди "Незламних", щоб допомагати таким як він, постраждалим у війні.
Щоб мотивувати пацієнтів, у протезній майстерні розвішали фото незламних українців, які вже отримали протези. Від вересня, коли у Центрі запрацювала "мобільна лабораторія", тут встановили більш як сотню протезів, з них десять біонічних протезів рук. До речі, саме тут першій дитині в Україні, 13-річному Дмитру встановили міоелектричний протез руки.
Відкрити нову майстерню вдалося за підтримки меценатів. Зокрема бренд NESCAFÉ компанії Nestlé передав на відновлення приміщень 3,5 млн гривень. Майстерня оснащена обладнанням одного з кращих світових виробників. Придбали його за кошти організації The Global Jewish 9-1-1 й Благодійного фонду "Запорука". З Німеччини обладнання доставила компанія Meest Пошта.
Відкриття нового корпусу Національного реабілітаційного центру "Незламні" заплановане на квітень.
Нагадаємо, напрямок протезування Центр запустив торік. Мобільну майстерню разом з обладнанням і комплектуючими від німецької компанії Ottobock надала Мальтійська служба допомоги за підтримки Уряду Німеччини та Міністерства охорони здоров'я України. Разом з майстернею "Незламні" отримали також 200 протезів.
- Стало відомо, скількох українців безплатно протезували у львівському центрі "Незламні"
- Актуальне
- Важливе