![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
У Словенії реконструювали пам’ятник українським воїнам Станіславського стрілецького полку
Вчора, 17 травня, у парку Пановец, що розташований у муніципалітеті Нова Горіца, відбулось урочисте відкриття реконструйованого пам’ятника українським воїнам 20-го Станіславського стрілецького полку, які воювали на території сучасної Словенії в роки Першої світової війни
Про це повідомив колишній посол України в Республіці Словенія Михайло Бродович, передає "Еспресо.Захід".
Він зазначив, що реконструкція пам’ятника стала результатом плідної співпраці посольства України в Республіці Словенії з муніципалітетом Нової Горіци, за сприяння асоціації "Фронт Соча 1915–1917", Фонду "Шлях миру" (Pot Miru), Інституту охорони культурної спадщини Республіки Словенії, а також за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ України та словенських компаній "Krka", "Perutnina Ptuj" та "Esotech".
Участь у заході взяли чимало офіційних представників, зокрема. мер муніципалітету Нова Горіца директорка Дипломатичного протоколу Міністерства закордонних справ Словенії, почесний консул України в Словенії, співробітники посольства України, представники української громади в Словенії.
Під час своєї промови Михайло Бродович відзначив плідну та продуктивну співпрацю між усіма учасниками проєкту з реконструкції пам’ятника. Він наголосив на тому, що світ має пам’ятати про страшні події Першої світової війни і в той же час запобігти новим жахіттям війни, які Росія чинить на українській землі.
Захід прикрасили своїм чудовим виконанням композиції Мирослава Скорика "Мелодія" молоді музиканти місцевого музичного колективу.
Довідково. 20-й Станиславський стрілецький полк формувався в Станиславові, тобто в нинішньому Івано-Франківську. Інша його назва – 20-й полк ландверу "Станиславів", тобто це підрозділ крайової, або територіальної оборони. Він був сформований у 1889 році.
В австрійської армії всі піхотні полки ландверу отримали назви від міст, де вони дислокувались, тому 20-й піхотний полк крайової оборони отримав назву "Станиславів". Полк входив до складу 86 піхотної бригади 43 піхотної дивізії ІІІ корпусу ландверу. Корпусне керівництво було у австрійському Граці.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)