У пам'ять про Івана Павла ІІ: слова святого, сказані львів’янам
Папа Римський Іван Павло II прожив 84 роки і помер 2 квітня 2005 року.
Нині минає 16 років від дня смерті святого Івана Павла ІІ. Папа Римський Іван Павло II (мирське ім'я: Каароль Юзеф Войтила) – один з найпопулярніших священнослужителів в історії Католицької церкви. Іван Павло II перебував на чолі церкви протягом двадцяти шести з половиною років, що є другим за тривалістю понтифікатом. Він здійснив 104 закордонні поїздки, відвідав усі континенти. Під час його понтифікату понад 300 мільйонів людей стало католиками. Папа Іван Павло ІІ – одна з найвпливовіших постатей ХХ століття.
Для українців Папа-поляк запам’ятався своїм прихильним ставленням до України. Він єдиний з голів Католицької церкви, який здійснив офіційний візит до нашої держави. На запрошення українського уряду й католицьких ієрархів візит Івана Павла II в Україну відбувся 23-27 червня 2001 року.
Іван Павло II відслужив у Києві (на спорткомплексі "Чайка") та Львові (на іподромі) чотири служби (дві в латинському і дві у візантійському обряді), на месах були присутні понад 1,6 млн прочан. Під час візиту він виголосив 11 проповідей і промов українською мовою.
26 червня 2001 року у Львові зустріч молоді з Іваном Павлом ІІ супроводжувалася проливним дощем. Наприкінці своєї промови Папа відреагував на дощ жартом: "Deszcz pada, dzieci rosną!" ("Дощ падає – діти ростуть!"). Після оплесків та скандування він заспівав пісню польською мовою: "Nie lej, deszczu, nie lej, bo cie tu nie trzeba, Obejdź góry lasy, obejdź góry lasy, zawróć się do nieba" ("Не падай, дощу, бо тебе тут не треба. Обійди гори-ліси, обійди гори-ліси і повернись до неба!").
"Еспресо.Захід" пропонує вам яскраві цитати, які того дощового дня сказав святий отець львів’янам:
- У нинішньому світі бачимо глибокі й швидкі соціальні переміни та захитано багато моральних основ, вводячи людей у хаос, а іноді – навіть у відчай. Десять Божих Заповідей – це немов компас, який у бурхливому морі не дозволяє втратити маршрут, щоб доплисти до причалу. Ось чому сьогодні, дорога молоде України, я хотів би символічно наново вручити вам Десять Божих Заповідей, щоб вони були вашим "компасом", міцною підтримкою для побудови вашого сьогодення й вашого майбуття.
- Сьогодні існує сильна спонука замінити справжнього Бога фальшивими богами й хибними ідеалами. Ідоли – це матеріальні добра. Якщо за ними шукаємо та їх використовуємо як засоби й знаряддя для добра, то вони нам допомагають. Однак вони ніколи не повинні займати першого місця у людському серці, тим більше молодому, яке покликане літати високо, у напрямку до кращих та гідніших ідеалів.
- Молоде України, Христос запрошує тебе йти проти течії! Запрошує вас бути захисниками Його закону та виявляти його послідовною поведінкою у щоденному житті. Цей старозавітний закон завжди актуальний і знаходить своє досконале здійснення у Євангелії. Це любов, що оживляє існування, і це справжня, вільна й глибока любов, що веде до вірного зберігання десятьох Божих Заповідей.
- Дорога молоде, ваш народ переживає важкий і складний перехід від тоталітарного режиму, що пригнічував його протягом стількох років, до нарешті вільного й демократичного суспільства. Свобода, однак, вимагає сильного, відповідального й зрілого сумління. Свобода вимоглива, і в певний спосіб, коштує більше, ніж неволя.
- Тому, обіймаючи вас, як батько, кажу вам: вибирайте вузьку дорогу, – ту дорогу, яку Господь вказує вам через свої заповіді. Це слова правди й життя. Дорога, яка часто здається широкою й зручною, потім виявляється облудною та хибною. Не переходьте від неволі комуністичного режиму до неволі споживацтва, що є іншою формою матеріалізму, який, хоч і на словах не відкидає Бога, однак заперечує Його фактами, виключаючи Його з життя. Без Бога не зможете зробити нічого доброго. З Його допомогою, навпаки, ви зможете сміливо вийти назустріч усім викликам сьогодення.
- Майбутнє України великою мірою залежить від вас і від тієї відповідальності, яку ви зумієте взяти на себе. Бог не забариться, щоб благословити ваші зусилля, якщо спрямуєте своє життя на великодушне служіння родині й суспільству, ставлячи спільне добро вище від особистих інтересів. Україна потребує чоловіків і жінок, які б віддавали себе на служіння суспільству, маючи на меті сприяння правам і добробуту всіх, починаючи від найслабкіших і знедолених.
- Дорога молоде! Дякую Богові, що дав мені радість зустрітися з вами. Перед тим як залишити вас, хочу додати останнє слово: любіть Церкву! Вона є вашою родиною й духовним храмом, живим камінням якого ви покликані бути. На вашій землі Церква має особливо привабливе обличчя через розмаїття традицій, що її збагачують. Прямуйте і зростайте у дусі братерства, з’єднані так, як сьогодні, щоб відмінні традиції не були приводом для поділу, а радше заохотою до взаємного пізнання й взаємної пошани.
Читайте також: 88 років від дня народження Любомира Гузара: ТОП-5 висловлювань
Ознайомитися з повним текстом промови можна тут.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе