![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
У Міжнародний центр миротворчості та безпеки прибув 11-й ротаційний підрозділ ЗС Канади
На Яворівському полігоні він пробуде наступні півроку.
Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки свою місію завершив 10-й ротаційний підрозділ Збройних сил Канади. Військовослужбовці пробули на навчаннях із українськими військовими понад півроку.
Один з тих, хто завершив свою місію в Україні, - командир тренувальної групи інженерів майор Алістер Клімат. Чоловік брав участь у бойових місіях в Афганістані, Литві, Латвії, Польщі, а тепер завершив навчання в Україні.
"Я вперше тут в Україні, - розповідає Алістер Клімат. - Тренування мають надзвичайно важливу загальну мету. Тож ми, щодня співпрацюючи з українськими військовими, мали можливість на своєму досвіді відчути та зрозуміти її".
Нині Алістер Клімат з нетерпінням чекає повернення на батьківщину, адже в Канаді його очікує дочка. Її командир бачив, коли дівчинці було лиш чотири місяці. За заслуги перед Збройними силами України Алістера Клімата, як і інших членів 10-го ротаційного підрозділу, нагородили офіційними відзнаками.
"Ми пишаємося своєю роботою і прогресом, який досягли в тренуваннях і в співпраці з українськими військовослужбовцями, - зазначає майор, заступник командира 10-ї ротації оперативно-тактичної групи "Юніфаєр" Ден Сосйєр. - Ми розробили курс бойового медика і навчали українських військових відповідно до цього курсу. Крім того, готували українських саперів, допомагали розробляти і вдосконалювати навчальну програму. Ми також тренували військовослужбовців військової поліції в умовах ведення гібридної війни. Наша оперативно-тактична група дуже різноманітна, має різноманітні знання та досвід, які передавали нашим українським партнерам".
А ось продовжувати напрацьовану роботу будуть дві сотні новоприбулих військовослужбовців Збройних сил Канади. Одинадцята ротація складається переважно з другої канадської механізованої бригади, до складу якої входить другий моторизований полк військових інженерів.
"Я рада познайомитися з Україною і українцями, - каже представниця командира 11-ї ротації підполковника Мелані Лейк Сара Які. - Сподіваюся, що будемо працювати пліч-о-пліч щодня з українськими партнерами. У роботі намагатимемося робити все від нас можливе, аби допомогти вашим військовим у їх щоденній праці. Військовослужбовці нашої оперативно-тактична групи є високомотивованими професіоналами своєї справи, готовими дослухатися до потреб українських колег, навчатися від них та допомагати їм всіма можливими способами. Ми з нетерпінням чекаємо початку спільних тренувань".
Церемонію передачі повноважень у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки відвідала Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Лариса Галадза. Послиня наголосила про важливість співпраці між Збройними силами Канади та України.
"Безпека в Україні і успіхи в Україні — це є і успіхи та безпека для Канади. Ми на всіх рівнях влади і на всіх рівнях Збройних сил України працюємо, щоб підтримувати реформи і розвиток демократичних інституцій, структур в Збройних силах і міністерстві оборони, щоб Україна могла бути потужним партнером для країн — НАТО, Канади і лідером в світі", - наголосила Лариса Галадза.
Під час церемонії командири обидвох ротацій підписали документ про передачу повноважень командування. Наступна ротація в Україні пробуде щонайменше півроку. Загалом операцію "Юніфаєр" Канада продовжила в Україні до кінця 2022 року.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)