У Львові завершують прийом заявок на участь у конкурсі ім. М. Скорика
У Львові уже вдруге відбудеться Всеукраїнський композиторський конкурс імені Скорика. У перспективі конкурс може стати міжнародним
Про це повідомила Львівська національна філармонія ім. М. Скорика, інформує Еспресо.Захід
1 серпня Львівська національна філармонія завершить прийом заявок на участь у Другому Всеукраїнському композиторському конкурсі імені Скорика. Мова про те, що цьогоріч конкурсний твір мав би бути спеціально написаним у 2023 році й не мати публічного виконання.
Як виникла ініціатива започаткувати Всеукраїнський композиторський конкурс імені Мирослава Скорика
Як розповів генеральний директор Філармонії, конкурс започаткували у перші дні після поховання Мирослава Скорика, коли керівники філармонії зустрілися у Львівській обласній державній адміністрації з родиною композитора і обговорили, яким чином надалі вшановувати Скорика та як його ім'я може надати імпульс для подальшого розвитку української академічної музики. Отож Львівська філармонія стала імені Мирослава Скорика і віднедавна розташована на вулиці Мирослава Скорика.
"Започаткування конкурсу імені М. Скорика вважаю дуже важливим, вчасним і правильним, - каже Володимир Сивохіп. - Ця ініціатива вже дає хороші плоди, але в майбутньому, я певен, їх буде щораз більше".
Варте уваги, що до роботи в журі конкурсу залучені не тільки композитори та виконавці, а й музикознавці, люди, які мають широкий світогляд та досвід у світі сучасної музики. Зокрема цього року це Юрій Ланюк, Богдана Фроляк, Іван Небесний, Кармелла Цепколенко та Назарій Стець. Важливим для організаторів є також залучення міжнародних партнерів. Наприклад, Єжи Корновіча, який є багаторічним головою спілки композиторів Польщі чи відомого польського диригента Вінсента Козловського. — відомий польський диригент).
"Я щиро розраховую, що вже із наступної едиції конкурс отримає статус міжнародного, і ми будемо мати не тільки членів журі з різних країн, але й молодих іноземних композиторів-конкурсантів, - говорить Володимир Сивохіп. - Адже призовий фонд Конкурсу складає 500 000 грн. Три перші премії пропорційно діляться як 200 000 грн, 170 000 грн та 130 000 грн. Я вірю, що для майбутніх лауреатів такі премії будуть хорошою запорукою їхнього подальшого зростання та їхнього високого реноме як переможців Конкурсу імені Скорика. Я часто бачив, як до Мирослава Михайловича приходили на уроки його студенти. Він завжди їм говорив: "Будьте сміливими, впевненими у висловленні ваших думок, але будьте в цьому професійними”. Власне, я б хотів побажати конкурсантам і майбутнім лауреатам — будьте впевненими й професійними у висловленні своїх музичних думок та ідей, але будьте водночас відповідальними за них".
- У Львові пройде ХХ Міжнародний фестиваль давньої музики
- Актуальне
- Важливе