У Львові відкрили виставку глинянських килимів
В експозиції виставки представили понад 50 автентичних та сучасних творів
Про це повідомила Львівська ОВА, передає "Еспресо.Захід".
Виставка "Глинянський килим: минуле чи майбутнє?" – авторський проєкт мисткині Зеновії Шульги, присвячений важливій події в історії Глинянського килимарства: внесенню у січні 2023 року Глинянського візерункового текстилю до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України.
Його сьогодні, 14 липня, представили у Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького.
"Глинянський килим – це не лише важлива сторінка історії національного декоративно-ужиткового мистецтва, не тільки музейний раритет. Він повинен знову стати тим знаним, впізнаваним, популярним брендом Глинян і Львівщини, яким був і 100 років тому, і впродовж довгого періоду.
Глинянський килим – це завжди бездоганне технічне виконання, високоякісна сировина, розмаїття художніх композицій візерунків і вишукана кольорова гама. Сьогодні глинянський текстиль переживає новий етап відродження. У місті Глиняни знову працюють майстрині, які тчуть килими за проєктами 1920-1930-х років та новими авторськими розробками", - зазначили в межах презентації.
В експозиції виставки представили понад 50 автентичних та сучасних творів. До створення проєктів килимів у різний час були залучені відомі українські та польські митці: Едгард Ковач, Валеріян Крицінський, Василь Цьонь, Петро Холодний, Василь Дядинюк, Святослав Гординський, Мирон Левицький, Зофія Стриєнська та інші.
Виставку експонуватимуть до 20 серпня.
Довідково. Відома львівська художниця, мистецтвознавця, викладачка Львівської національної академії мистецтв Зеновія Шульга є лауреаткою Обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури у номінації "Декоративно-ужиткове мистецтво" у 2021 році за міжнародний мистецький проєкт "Етнологічний ракурс".
Упродовж багатьох років метою творчої діяльності мисткині є не лише збереження багатої спадщини, але й відродження килимарства в Глинянах.
- Зазначимо, до переліку нематеріальної культурної спадщини України додали ще три традиції та обряд Заходу України.
- Актуальне
- Важливе