У Львові відкрили першу в Україні колективну виставку майстрів альтернативної художньої фотографії
Таких митців у місті Лева хочуть збирати щороку.
Першу в Україні колективну виставку ("Інтеграція світла") вітчизняних майстрів художньої фотографії, які працюють у фотографічному друку, відкрили в Музеї етнографії та художнього промислу НАН України у Львові. Мова про 62 роботи в альтернативних техніках 15 митців зі Львова та Львівщини, Києва, Чернівців, Одеси й Вінниці, що їх зібрав у цьому проєкті відомий львівський фотохудожник Олег Огородник. Організаторами виставки зазначені Національна спілка фотохудожників України та Творче мистецьке об'єднання "Засмага", інформує "Еспресо.Захід".
Отож Сергій Горобець, Костянтин Смолянінов, Петро Грицик, Тарас Перун, Міла Войтович, Віктор Нагорний, Олександр Малий, Олександр Примак, Ярослав Голубчик, Сергій Гуменюк, Сергій Чех, Вікторія Сегеєва, Олег Усатюк, Андрій Афтанас і сам Олег Огородник представили роботи, виконані в техніках, якими послуговувалися ще в середині ХІХ – на початку ХХ століття.
"Усі ці техніки дуже цікаві, – розповідає Олег Огородник. – Приміром, одна з них – береш яйця, розбиваєш, відділяєш білки від жовтків, збиваєш білки, як на безе, додаєш солі та деяких реактивів і покриваєш тим усім гарний дорогий акварельний папір. Висушуєш. Папір, до речі, вимагає покриття сріблом. І тільки тоді починаєш якісь маніпуляції з негативами. У чому магія? У тому, що маєш бачити у власній голові від початку до кінця, як це зробити, й те, що саме має у тебе вийти. Та й сам кадр має бути невипадковим – далеко не кожен для цього пасує. Ось до цієї вимоги альтернативної фотографії – знати, яким має бути кінцевий результат – готові не всі. У моєму випадку на 98 відсотків мені все вдається".
До речі, в Україні людей, які займаються альтернативними фототехніками, насправді небагато – близько двадцяти. Принаймні тих, які десь фігурують. І вартісно, що Олег Огородник має намір щороку збирати їх у таких експозиціях у Львові. Зрештою, як і те, що є ідея показувати такі виставки після експонування у Львові в інших містах України.
"Цей проєкт – не той, яким пробігся і тут же забув про побачене, – ділиться враженнями завідувач експозиційного відділу музею Андрій Колотай. – Попри камерність представлених робіт, кожна з них вимагає вдумливого прочитання, тут практично немає красивих картинок, до яких усі звикли, а є фрагменти окремих світів, у які треба занурюватися і які потрібно пізнавати. Ще один бомбезний проєкт, який засвідчує високий творчий потенціал України". Андрій Колотай також розповів, що "Інтеграція світла" експонуватиметься у Музеї до 19 серпня. А також, що творчість одного з учасників виставки, Сергія Гуменюка з Одеси, Музей етнографії та художнього промислу має намір представити львів'янам окремо.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе