У Львові цікавою фондовою виставкою у день уродин Олени Кульчицької вшанували її 145-річчя
15 вересня у Львівському історичному музеї показали цікаву фондову виставку з близько 100 творів Олени Кульчицької, присвячену її 145-річчю
Про це повідомив Львівський історичний музей, інформує Еспресо.Захід.
15 вересня – у день 145-річчя однієї із найяскравіших постатей українського мистецтва першої половини ХХ століття Олени Кульчицької у Музеї історії України (що є відділом Львівського історичного музею) відкрили фондову виставку її робіт. До експозиції під орудою Оксани Куценяк, Мар’яни Хомин та Галини Филипчук, увійшли близько 100 творів художниці, а також елементи українських автентичних строїв Гуцульщини, Опілля та Лемківщини, які б дозволили візуалізувати джерело натхнення Олени Кульчицької та відчути все багатство українського національного колориту.
Зокрема мова про її ліногравюри, серед яких цикл "Галерея українських письменників", а також ті, котрі відтворюють особливості народного будівництва західних регіонів України та зразки української народної ноші. Варте уваги, що Олена Кульчицька однією із перших почала усвідомлено занотовувати народне вбрання та вироби. Детально замальовуючи, як вбиралися українці на її улюбленій Гуцульщині, Поділлі, Буковині, Покутті, Опіллі, Бойківщині, Лемківщині, Поліссі та Волині, вона (яку знаємо насамперед як одного з творців естетики сецесійної графіки) свої пленерні замальовки робила не схематичними, а зважала на найдрібніші нюанси.Навіть на портретну схожість між своїми малюнками та реальними персонажами. Почавши робити такі зарисовки ще в 1910 році, Олена Кульчицька регулярно поверталася до цього 40 подальших років, підготувавши і випустивши у світ у 1959 році під "шапкою" Академії наук свою фундаментальну працю, властиво, і присвячену народному одягу західних областей України.
Є в експозиції також її ілюстрації до твору Івана Франка "Лис Микита" (1959 р.) та інші цікаві роботи.
"Труш пробив нашому мистецтву вікно в Європу, а Кульчицька відчинила двері навстіж", - свого часу написав про цю унікальну жінкк її сучасник, український мистецтвознавець, дослідник стародавнього українського мистецтва Михайло Драган.
- Львівська опера анонсувала ювілейні заходи до 150-річчя Соломії Крушельницької
- Актуальне
- Важливе