У Львові стартує фестиваль музики забутого уродженця України
В Україні твори колись знаного Томаса де Гартмана прозвучать уперше.
10-17 вересня у Львівській національній філармонії ім. М. Скорика відбудеться фестиваль "Томас де Гартман в Україні. Забутий майстер", присвячений музиці цього уродженця України, що отримав диплом Санкт-Петербурзької консерваторії вже у своїх 18 років. Композитор, котрий приятелював з Василем Кандінським, був послідовником однієї із найзагадковіших фігур першої половини ХХ століття Георгія Гурджиєва, мав визнання за життя та завершив свій земний шлях у Нью-Йорку, через свою музику заговорить до сучасних українців уперше. Мова про ініціативу міжнародного проєкту "Thomas de Hartmann Project", який започаткували ще 2006-го року піаніст Елан Сікрофф та гітарист Роберт Фріпп з метою повернути ім'я Томаса де Гартмана до класичного репертуару, інформує "Еспресо.Захід".
Як повідомила Львівська філармонія, серед інакших ініціатив, втілених у рамках проєкту – запис сольної фортепіанної, вокальної та камерної музики де Гартмана, який організатори реалізували 2016-го року спільно з нідерландським музичним лейблом Basta Music і в підсумку якого вийшло сім компакт-дисків. У квітні цього року британський лейбл Nimbus Alliance перевидав ці записи у трьох випусках – подвійному диску камерної музики, подвійному диску фортепіанної музики та диску пісень. І всі вони отримали чудові відгуки.
У Львові фестиваль складуть три концерти, що відбудуться 10, 14 та 17 вересня. Кожен матиме власний репертуар і супроводжуватиметься записом, який знову ж таки складе зміст трьох нових компакт-дисків з музикою митця, що раніше ніде не записувалась та не виконувалась.Фестивальну програму реалізують Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії імені М. Скорика під орудою американсько-українського дириґента Теодора Кухара, а також солісти – терцький флейтист Бюлент Евджіль, британський Леон Бош та одині із засновників проєкту і його артистичний директор Елан Сікрофф, який, до слова, виконає фортепіанний концерт де Гартмана під батутою Тяня Хуей Нґа – професора Коледжу Маунт Холіок (Mt Holyoke College) та дириґента Pioneer Valley Symphony (США).
Попри те, що кожне нове ім'я чи забуте ім'я – це завжди цікаво, у цьому випадку йдеться ще й про композитора, який не забував про свою українську батьківщину. Любов до України, її музики та звичаїв, Томас де Гартман – попри свою фізичну неприсутність на її теренах – не просто мав у серці, а ще й втілив у низці своїх творів.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе