У Львові презентували відеоверсію дитячої опери Миколи Лисенка "Коза Дереза"
Уже скоро запис опери можна буде переглянути на ютуб-каналі хору "Радуниця".
Про це повідомляє пресслужба Львівської облдержадміністрації, передає "Еспресо.Захід".
Цей проєкт – один з переможців цьогорічного конкурсу мистецьких проєктів серед громадських організацій Львівщини, який отримав фінансову підтримку з обласного бюджету. Проєкт реалізувала громадська організація "Мистецьке об’єднання "Фестивальні ініціативи".
Виконання опери є спільним проєктом, учасниками якого є солісти і хористи дитячого хору "Радуниця", а також студенти ЛМА ім. М. Лисенка, музичного коледжу ім. С. Людкевича, викладачі львівських музичних шкіл та коледжів, які озвучують супровід опери грою на різних інструментах: скрипці, сопілці, кларнеті, фаготі та фортепіано.
Для виконання опери співакам пошили спеціальні костюми. Цікаво, що учасниками опери стали ще й лялькові звірі, пошиті з тканини і одягнені в народні костюми різних етнографічних регіонів України: Лисичка – з Яворівщини, Вовк – зі Степової України, Коза – представляє спрощене, "шароварне" уявлення про народний костюм, Зайчик – в строї з Борщівщини, Ведмідь – в гуцульському, а Рак – в одязі козацької старшини, також є Мишки в покутському, бойківському та лемківському строях. Над пошиттям цих звірів працювали дизайнерка Дзвінка Манько та мама однієї з учасниць хору.
"Опера "Коза-дереза" написана генієм української музики Миколою Лисенком у 1888 році, а вперше була поставлена його ж дітьми і дружиною. І сьогодні цю оперу ставлять у багатьох музичних школах, адже це одна з опер, виконання якої передбачено саме дітьми віком від 5 років. Робота над нашим проєктом тривала рік. Спочатку ми малювали викройки для пошиття іграшок, потім від осені розучували співочі партії солістів. В кінці січня після першого локдауну почали записуватися в студії звукозапису, а вже після другого локдауну – ми нарешті змогли вийти на свіже повітря в Шевченківський гай і здійснити саму відеозйомку", – розповіла кураторка проєкту, голова ГО "Фестивальні ініціативи" та художня керівниця хору "Радуниця" Наталія Манько.
Читайте також: Унікальну оперу "Лис Микита" відтепер можна переглянути онлайн
Відеозапис опери здійснили у музеї народної архітектури та побуту у Львові ім. Кл. Шептицького.
Тривають останні монтажні роботи над відео і вже незабаром запис опери можна буде переглянути на ютуб-каналі хору "Радуниця" за посиланням.
Фото: Львівська ОДА
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе