У Львові назвали переможців Премії професора Андрія Бокотея 2021
Володарка першого місця отримала можливість 5 днів попрацювати біля гутної печі у Львівській національній академії мистецтв.
Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
Міжнародне журі під орудою президента Національної академії мистецтв України Андрія Чебикіна визначило лауреатів премії видатного вітчизняного скляра професора Андрія Бокотея. Крім усіх прописаних рекламних бонусів, можливість 5 днів попрацювати біля гутної печі у Львівській національній академії мистецтв, як і в усіх майстернях кафедри художнього скла (а так цього року виглядає нагорода) отримала авторка філософського "Безголосся" Наталія Парщик. Мати у своєму розпорядження гутну піч на три і два дні, відповідно, отримали володарі 2 і 3 місць – Юлія Галишин ("Приховані наміри") та Богдан Ломоносов ( "Сіль").
"Безголосся" Наталії Парщик
Нагадаємо, ідея організувати премію одного з піонерів міжнародного руху студійного скла на теренах колишнього СРСР Андрія Бокотея народилася не в Україні. Таку ініціативу озвучив китайський бізнесмен Ю Яомінь напередодні Бокотеєвого 80-річчя і взяв на себе її фінансування. Більше того, створив у Китаї Музей сучасного художнього скла з експозиційними площами понад 3000 кв. м, де розміщав роботи переможців цього конкурсу (серед яких часто були і студенти, адже премія орієнтована на молодих склярів віком до 35 років) І куди завжди привозив познайомити із Китаєм володаря першого місця. Оскільки карантинні обмеження внесли у життя світу суттєві корективи, цього року провести конкурс та дати учасникам достойні нагороди допоміг Український культурний фонд.
"Приховані наміри" Юлія Галишин
Як зауважив на урочистості з нагоди вручення Премії професора Андрія Бокотея президент Національної академії мистецтв України Андрій Чебикін, журі дуже прискіпливо розглядало роботи претендентів на перемогу, бо вибирати було з чого. Однак головне, що конкурс існує. Адже кафедра скла такого високого художнього рівня в Україні тільки одна. І в конкурсі взяли участь як її випускники, так і студенти. "І можливо, – наголосив Андрій Чебикін, – котрійсь дитині, яка потрапить на виставку творчих робіт претендентів на перемогу в цьому конкурсі, так те мистецьке скло западе в душу, що вона теж захоче в майбутньому присвятити себе цій вогненній справі".
"Проблема багатьох людей, що вони в себе не вірять, – сказав ректор Львівської національної академії мистецтв Василь Косів. – Молоді художники зокрема. Мовляв, є десь далеко дуже яскраві зірки, а хто я? Тому ця премія – також про віру. Головне, що вона робить, – дає віру, впевненість, гідність. Уже й спина рівніша. І плечі випрямилися, а звідси за наполегливої праці уже близько до успіху, і згодом – до глобального успіху".
Вручення і отримання нагород – справа приємна
"Я на цю премію, яка дуже стимулює душу, подалася уже третій раз, – ділиться з "Еспресо.Захід" цьогорічна переможиця Наталія Парщик. – І нічого, що не вигравала її раніше: всі роботи переможців справді були достойними – серед них не було жодної, яка не торкала б. Тому сьогодні дуже тішуся, що тепер у цьому переліку є і моє ім'я".
Уже виробивши свої якісь уподобання у роботі зі склом ( зокрема, тяжіючи до монолітного скла) Наталія Парщик ще наразі вирішує, які саме свої творчі ідеї зреалізує з допомогою гутної печі ЛНАМ. Але можливість персональної виставки в Музеї художнього скла, яку озвучив його директор, завкафедри художнього скла Львівської національної академії мистецтв Михайло Бокотей, є добрим стимулом до плідної праці.
Піонер міжнародного руху студійного скла на теренах колишнього СРСР Андрій Бокотей
"Ви пам'ятаєте свою першу нагороду і що тоді відчули?" – запитую в Андрія Бокотея, ім'я якого щороку (а премію вручили вже вчетверте) об'єднує людей у цій події.
Крихкий світ, що його народжує "вогненна" стихія
"Кінець 1980-х, срібна медаль від "Союза художников СССР", – каже Андрій Андрійович. – Однак я мав тоді вже трохи років, до цього часу вже давно знайшов свій шлях і стиль, тому це дещо інше, більш спокійніше, ніж коли ти молодий і все для тебе тільки починається. Сучасні діти інакші, ніж коли я був молодим. Маючи у своєму розпорядженні через інтернет інформацію з цілого світу, вони відходять від традиційного, хоча це не зменшує вартості того, що роблять. Їхні роботи емоційні, цікаві, подекуди фантастичні. Чим старішим стаю, тим мені цікавіше спостерігати за цими талановитими дітьми".
Ще одна нагорода
Варте уваги, що на урочистості з нагоди вручення Премії професора Андрія Бокотея 2021 президент Національної академії мистецтв України Андрій Чебикін вручив нагороду також Андрієві Бокотею – орден мистецтв 1-го ступеня.
Фото: Ярина Коваль
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе