У Львові бібліотека ім. В. Стефаника виставкою вшанувала Ларису Крушельницьку
У Львові 95-ліття відомої вченої, археологині та директорки бібліотеки імені Василя Стефаника Лариси Крушельницької вшанували виставкою на знак поваги до її пам'яті
Про це повідомила Львівська національна наукова бібліотека України імені Василя Стефаника , інформує Еспресо.Захід.
5 квітня могло би виповнитися 95 років відомій вченій, археологині, бібліотекознавиці, докторці історичних наук, професорці, активній громадській діячці та публіцистці, багатолітній директорці Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника Ларисі Крушельницькій. Ювілей цієї видатної особистості, яка - як археолог - фактично відкрила скіфський і передскіфський періоди на Західній Україні, у рідних бібліотечних стінах вшанували виставкою її творів, серед яких "Рубали ліс… Спогади галичанки", "ЙВід сьогодні до завтра" та інші.
"Лариса Іванівна Крушельницька очолювала Львівську наукову бібліотеку імені В. Стефаника НАН України (тепер – Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника) упродовж 1991–2003 років, - йдеться в дописі бібліотеки в соціальних мережах. - Будучи Почесним директором плідно працювала, жила проблемами книгозбірні до останніх днів життя. Її внесок у розвиток та розбудову установи, у збереження і примноження бібліотечних фондів, координацію напрямів науково-дослідної роботи, особистий творчий доробок, який становить понад 200 наукових праць, зокрема джерелознавчих видань, мемуарів, есе, численних публіцистичних статей, доповідей на престижних всеукраїнських і міжнародних форумах заслужено відзначені державними нагородами і вшановані відзнаками.
Зa внесок у розвиток історичної науки, багаторічну наукову, організаційну та видавничу діяльність, подвижницьке служіння Україні Ларису Іванівну нагороджено Почесною гpaмoтою Верховної Ради України, Почесною грамотою Пpeзидiї НАН України, Почесною грамотою Міністерства освіти Украї, грамотами облacниx тa міських рад і орденами княгині Ольги III та ІІ ступенів, Почесним знаком Святого Юрія".
"Усі, кому довелося спілкуватися з Ларисою Крушельницькою, - написав у себе на фб-сторінці відомий археолог Микола Бандрівський, - в один голос відзначають, що такої приємної, милої, розумної і елегантної жінки їм рідко траплялось бачити. Це й не дивно, адже Лариса Крушельницька – це як зріз епохи, про яку навіть наше вже немолоде покоління знає в основному з підручників. Її біографія – це сув’язь видатних особистостей з не менш значущими історичними подіями, які змінювали долю світу".
- У Львові вшанували архітектора Василя Нагірного в його ювілей
- Актуальне
- Важливе