У листопаді депутати ЛМР можуть проголосувати програму підтримки волонтерів

Наразі ще збирають пропозиції та разом із волонтерами формують документ, який обговорюватимуть у фракціях

Про це повідомляє "Еспресо.Захід"

У Львові відбулася друга зустріч волонтерів із львівськими депутатами. Міські обранці хочуть напрацювати програму, яка допомогла б волонтерам легше працювати. Наразі спільно з волонтерами та Радою Європи в Україні напрацювали 22 заходи, які здійснюватимуть у межах програми протягом трьох років.

"Першочергово будемо концентруватися на проблемах, які пов'язані з війною, – розповідає депутатка Львівської міської ради Уляна Пак. – А після нашої перемоги розширюватимемо розвиток волонтерського руху загалом. Наразі волонтерам потрібна юридична та психологічна підтримка. Також були ідеї створити волонтерський хаб, щоб волонтери могли спілкуватися, об'єднуватися, обмінюватися інформацією і здійснювати активність в межах цього хабу. Крім того, є потреба у складах та паливних картках. Тому місто не може стояти осторонь цієї волонтерської діяльності. Львівська міська рада має багато ресурсів, які можна використовувати, зокрема приміщення чи транспорт. Ми можемо бути таким об'єднавчим органом. Бо є багато відповідального бізнесу, який хотів би допомагати організаціям, але він не може знайти безпосередній контакт. Або міжнародні партнери чи організації хочуть допомогти". 

Читайте також: Програма сприяння волонтерам у Львові: що це таке і як вона допоможе

Наразі у міській раді ще тиждень збиратимуть пропозиції від волонтерів. Далі формуватимуть документ, який винесуть на сесію міської ради. Вже у листопаді програму можуть проголосувати.

"Ми активно включаємося, хоча немає відповідного документа, який регулює, яким чином і наскільки місто мало б допомагати у розвитку волонтерського руху в Україні, – додає Уляна Пак. – Тому зараз ми хочемо, щоб у місті з'явився такий документ і кожен волонтер знав, з якими питаннями до якого відповідального органу можна звернутися, які є можливості та процедури. Ми проговорюємо ці питання з виконавчими органами, наступним кроком буде обговорення в депутатських комісіях і фракціях. Важливо, щоб співавторами були всі фракції Львівської міської ради. Щоб це була наша спільна ініціатива, а далі будемо її втілювати й реалізовувати". 

Волонтери, які були присутні на зустрічі, схвально відгукуються про такі ініціативи міських депутатів. Зокрема волонтер Олег Яницький, у якого правоохоронці нещодавно проводили обшук, каже, що це правильний меседж від влади міста.

"Після масових обшуків багато волонтерів хотіли призупинити свою діяльність і мої закордонні партнери теж відмовлялися допомагати, – каже Олег Яницький. – Тому такі ініціативи міської ради – важливі, адже вони підтримують волонтерський рух. Але дуже важливо, щоб була конкретна людина в міській раді, яка буде відповідати за цю програму і буде драйвером цього напрямку. Якщо буде людина проактивна, яка горить волонтерством і готова зустрічатися з нами, з'ясовувати, які є проблеми та моменти, програма буде успішною. Але потрібно розуміти, що волонтерство – горизонтальний рух і потрібно нас підтримати, але не заважати".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.