У Карпатському біосферному заповіднику виявили рідкісне "волохате" явище
Під час зимових досліджень науковців Карпатського біосферного заповідника в Кузійському заповідному урочищі виявили місця поширення білих "волохатих" утворень на мертвих гілках і коріннях
Про це йдеться на facebook-сторінці заповідника, передає "Еспресо.Захід".
"Під час зимових досліджень науковців Карпатського біосферного заповідника в Кузійському заповідному урочищі виявлено місця поширення білих "волохатих" утворень на мертвих гілках і коріннях. Ознайомившись з літературою, визначили, що вони спричинені життєдіяльністю гриба Exidiopsis effusa", – йдеться в повідомленні.
Присутність цього гриба за певних кліматичних умов сприяє утворенню на мертвій деревині білого волохатого утворення. У літературі таке рідкісне явище називають "крижаним волоссям", "льодяною косою" або "волохатою бородою".
Фото: Карпатський біосферний заповідник
Дослідженням гриба Exidiopsis effusa займався німецький вчений Альфред Вегенер, який у 1918 році помітив білуватий павутинний наліт на поверхні деревини, що містить лід, а його помічник ідентифікував масу тонких ниток міцелію гриба. Вчені описали рідкісне явище та припустили, що існує зв'язок між утворенням льоду і життєдіяльністю гриба в деревині.
Науковці зазначають, що для формування таких білих утворень необхідна сукупність факторів, зокрема волога гниюча деревина широколистяного дерева, вологе повітря та температура трохи нижче 0 градусів.
Відсутність снігового покриву дозволила спостерігати це рідкісне природне явище у заповідному лісі Карпатського заповідника.
- Також повідомляли, що у понеділок, 2 січня, на високогір’ї Івано-Франківської та східної частини Закарпатської областей очікується значна сніголавинна небезпека.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку, телеграм-канал та твіттер.
- Актуальне
- Важливе