"Це – тільки початок", – епідеміолог про ріст захворюваності на COVID-19 на Львівщині
Регіональний координатор з вакцинації Олег Когут прогнозує, що якщо показники, які фіксуються в області протягом останнього тижня збережуться, не виключено, що через 10-14 днів Львівщина перейде у "червону" зону.
"До піку нам ще далеко", – зазначив на пресбрифінгу фахівець, передає "Еспресо.Захід".
За його словами, ситуація із коронавірусною захворюваністю на Львівщині "значно ускладнюється":
"Два дні тому (у середу, 19 січня. – Ред.) захворіла приблизно 1 тисяча осіб і за станом на позавчорашній день загальна кількість хворих становила 1440. Вчора (у четвер, 20 січня. – Ред.) мали майже 2 тисячі лабораторно підтверджених випадків. Зрозуміло, якщо є велика кількість хворих, то госпіталізація також росте. За вчорашню добу ми побили рекорд середини осені, госпіталізувавши 235 осіб. За станом на ранок п’ятниці, 21 січня кількість госпіталізованих у стаціонари області становить 1354 особи. Разом з амбулаторними хворими це – майже 4800 хворих". Епідеміолог уточнив, що з 24 медзакладів, визначених для лікування пацієнтів з COVID-19 у Львівській області задіяні наразі не всі.
"Багато хворих потребує заходів інтенсивної терапії. У реанімаційних відділеннях сьогодні перебуває 105 осіб, з них 38 – на апаратах штучної вентиляції легень. У більшості випадків захворювання викликане штамом "Омікрон", яке й справді переноситься переважно легко, але інтенсивний ріст захворюваності призведе до того, що хворих із тяжким перебігом буде більше", – наголосив спікер брифінгу.
Він зауважив, що ріст захворюваності є наслідком святкувань.
"Ми попереджали населення, що така ситуація може бути. Доказом слугувала (і служить) висока захворюваність в європейських країнах, зокрема у тих, з якими Україна межує – Румунії, Словаччині, Польщі. Вважаю, що це – тільки початок і ми ще далекі від піку. Штам "Омікрон", який виявили у 8 областях, у тому числі на Львівщині, є дуже контагіозним. Говорю це не для того, щоб когось налякати, а щоб нагадати про важливість профілактики: соціального дистанціювання і носіння масок, про що ми, на жаль, забули під час новорічно-різдвяних свят. Розслаблятися не можна, а люди розслабилися, бо захворюваність у святковий період була порівняно невисокою. Як результат, маємо ріст захворюваності зараз. Друга причина – на свята із західних країнах повернулося дуже багато наших людей. Враховуючи, що там є високий рівень захворюваності, до нас приїхав не тільки штам "Омікрон", а й інші штами. Тож сьогодні важливо зменшити кількість контактів. Оскільки свята вже минули, закликаю утриматися від перебування у місцях, де збирається велика кількість людей. Якщо з'явилися якісь ознаки захворювання (а коронавірусна хвороба починається як і будь-яке інше застудне захворювання), залишайтеся вдома та викличте лікаря. Тільки він може призначити відповідне лікування. Дбайте про гігієну житла і виробничих приміщень, регулярно їх провітрюйте та проводьте вологе прибирання", – нагадав Олег Когут.
Також він додав, що єдиним специфічним засобом профілактики коронавірусної інфекції є вакцинація. Однак протягом святкових днів темпи вакцинації значно знизилися.
"Люди не йшли вакцинуватися, хоча вакцина є практично вся, крім, можливо, CoronaVac, який повинен надійти сьогодні в область у кількості 80 тисяч доз. Цього тижня приїхало 5 тисяч доз вакцини Moderna. Маємо близько 70 тисяч доз вакцини Pfizer", – повідомив регіональний координатор з питань вакцинації проти коронавірусної інфекції.
За його інформацією, за станом на вчорашній день на Львівщині проведено майже 1 мільйон 950 тисяч щеплень. "Сьогодні перетнемо 50% рубіж вакцинованих однією дозою. А от двома дозами вакциновано наразі тільки 47% населення Львівщини. Це – надто мало, щоб створити популяційний імунітет", – зауважив епідеміолог.
Він підкреслив, що у найбільшій небезпеці перебувають люди старші 60 років. Але відсоток вакцинованих у цій віковій групі є ще меншим – 42%. Показник є різним у різних територіальних громадах. "Зараз усім нам необхідно звернути увагу на старших людей зі сільської місцевості, яким з тих чи інших причин складно добратися до пунктів щеплення чи центрів вакцинації", – підсумував фахівець.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе