Транспорт у Львові: рік простою чи мобільності
Нових великих проєктів у Львові не розпочато через війну, але чиновники не використали можливості зменшення пасажиропотоку, щоб покращити транспортне сполучення
Транспортний експерт, голова ГО "За якісний транспорт " поділився "Еспресо.Захід" своїми думками щодо змін у транспортній системі Львова за цей рік.
"Напевно, найкраще буде охарактеризувати мою думку, що Львів – місто великих можливостей. Проведу swot-аналіз за наступними критеріями: сильні сторони, слабкі сторони, можливості, загрози, щоб пояснити своє бачення, як змінилася ситуація за цей рік", - каже Святослав Товстига і наводить такі тезиси:
Сильні сторони:
- Однією із сильних сторін є наявність документу, який структурує розвитку Львова – це План сталої міської мобільності. Є два документи, які описують загальні речі, перший – рішення сесії ЛМР і другий – рішення виконавчого комітету із чіткими дед-лайнами виконання завдань. А це переважно написання стратегічних документів-програм;
- Часткове завершення ремонту вулиці Шевченка, однієї із важливих артерій, яка суттєво покращить добирання для мешканців мікрорайону "Рясне", "Рясне-2" до центральної частини міста;
- Якщо подивитись на стан справ із трамвайною колією, то у Львові десь на 80-85% оновили колію, залишилось замінити полотно на вулиці Вітовського і Княгині Ольги. Завдяки такому показнику, можна думати щодо подальшого розвитку трамвайної мережі, а саме будівництво в глибину житлових мікрорайонів нових трамвайних гілок.
- Цього року Львів почав отримувати трамваї Електрон T5L64, із загальною пасажиромісткістю у майже 300 пасажирів;
- Запрацював тролейбусний маршрут №38;
- Збільшується кількість паркувальних місць за рахунок упорядкування вуличного простору;
- Куплені нові ключі для програмних продуктів моделювання потоків visum.
Читайте також: Уже після свят: топ вуличних ремонтів Львова, які планують завершити наступного року
Слабкі сторони:
- Не виконано жодного пункту із Плану сталої міської мобільності Львова;
- Робота міської Комісії із безпеки міста бажає кращого;
- Відсутні програми щодо розвитку комунальних підприємств;
- Ручне управління інфраструктурним блоком;
- Не має програми щодо розвитку паркувальних просторів;
- Не запущено проєкту глибокої модернізації трамваїв;
- Частину населених пунктів і надалі обслуговують автобуси, які не пристосовані для перевезення інвалідів.
Можливості:
- Завдяки новим ключам visum можна буде якісно краще створювати транспортні моделі;
Загрози:
- Літом було визначено переможця на поставку 100 нових автобусів для Львова, станом на зараз – не підписано договір.
Читайте також: Десятилітня історія (НЕ)запровадження е-квитка у Львові
"Якщо резюмувати, то рік можна підсумувати наступним чином: нічого глобального в місті не змінилось, нових глобальних проєктів не розпочато. Але при цьому і не використано можливості зменшення пасажиропотоків для вирішення проблеми із не якісним громадським транспортом. При цьому, відзначу, що вдалось подолати кризу із великою кількістю внутрішньо-переміщених осіб, коли водії автобусів 24/7 перевозили людей в межах області і до кордону із Республікою Польща", - підсумував транспортний експерт Святослав Товстига.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку, телеграм-канал та твіттер.
- Актуальне
- Важливе