![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
"Вулиці ніхто не звужує, звужуємо смуги руху": у Львові пояснили, чому дороги стають меншими
У Львові відповіли на суспільні закиди щодо того, що, мовляв, урбаністи звужують дороги, коли кількість транспортних засобів у місті лише зростає
Як розповів "Еспресо.Захід" в.о. начальника управління вуличної інфраструктури ЛМР Павло Сирватка, для звуження смуг руху є кілька причин.
"Вулиці й дороги ніхто не звужує, адже вулиця – це простір між будинками. Але, якщо йдеться про звуження смуг руху, то дійсно, таке є. На щастя, кілька років тому інститут розвитку інфраструктури прийняв зміни до будівельних норм, якими дозволив і визначив меншу ширину для смуг руху, базову. Тому що була 3,75 м – ширина для певних вулиць міста з обмеженням 50 км за годину. Водночас у Німеччині на автобанах, де в принципі відсутні обмеження і можна їхати 200 км за год, ширина – 3,50 м. Тому неправильно говорити, що ми заохочуємо людей обирати швидкість залежно від дорожньої обстановки, коли по вужчій смузі у Німеччині можна їхати 200 км за год, а ми хочемо від водіїв дотримання 50", - каже Сирватка.
Інша вагома причина – це гроші
"Площа асфальту і бруківки – це гроші. Якщо ми можемо ту саму кількість транспорту пропустити по меншій кількості асфальту, щоб менше витратити бюджетних коштів на будівництво чи на реконструкцію – це досить позитивно. Бо так можемо більше ремонтів зробити або перескерувати ці кошти на інші потреби, зокрема на ЗСУ", - додає чиновник.
В.о. начальника управління вуличної інфраструктури ЛМР відзначає, що третя вагома причина – це можливість збільшити кількість смуг руху, що поліпшує ситуацію на дорогах:
"На вул. Хуторівка, що тепер Івана Павла ІІ, до реконструкції було дві дуже широкі смуги. Відповідно, періодично там бували ДТП з важкими наслідками. Там були й по двоє загиблих, що є великою рідкістю у Львові. Ці ДТП ставалися через велику ширину смуги. Під час реконструкції в майже тих самих межах зробили три смуги. Тобто дві смуги для руху автотранспорту, третя – для громадського. Як на мене, це дуже хороший вихід, коли таке можна зробити, пропустити більше транспорту і забезпечити краще надання послуг людям".
Читайте також: Скарг немає, - у ЛМР прокоментували ширину проїзної частини квазікільця на вул. Шевченка
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)