Скарг немає, - у ЛМР прокоментували ширину проїзної частини квазікільця на вул. Шевченка
У Львові запевнили, що ширина смуг руху на квазікільці на вул. Шевченка відповідає нормам і скарг щодо цього в чиновників міськради не було
Про це "Еспресо.Захід" розповів в.о.начальника управління вуличної інфраструктури ЛМР Павло Сирватка.
"Україна не видумує окремі вимоги для фур чи автобусів"
"Чесно кажучи, з рулеткою ніколи не мав потреби міряти квазікільце на вул. Шевченка. На різних ділянках там точно різна ширина, адже десь три смуги, десь дві. При повороті дається додаткова ширина для врахування виносу кузова в першу чергу вантажівок, автобусів тощо", - каже чиновник.
Павло Сирватка відзначає, що ширина будь-якої ділянки дороги визначається проєктом, який робляться відповідно до чинних норм, що враховують розміри стандартного транспорту, в які має вписуватися легковий автомобіль, вантажівка, автобус та інший специфічний транспорт. Ці правила визначають стандарти для всієї Європи, хоча в Америці та Азії вони можуть трішки відрізнятися.
"При Міністерстві інфраструктури України є національний інститут розвитку інфраструктури, який приймає ці будівельні норми. Вони є обов’язковими для застосування всіма проєктантами. До того ж коли вулиця, дорога, площа запроєктована, тоді проєкт проходить незалежну експертизу. Тобто на державному рівні є система контролю і вона працює. Я не маю підстав сумніватися в цьому.
Це загальний підхід. Україна не видумує окремі вимоги для фур чи автобусів, яких не має Польща Угорщина тощо. Так, ширина проїжджої частини може відрізнятися, але розмір, в які може вписатися транспорт, і розмір вулиці, по якій мінімально має проїхати цей транспорт, – вони мали б бути однакові. Можуть бути якісь додаткові узбіччя, різна градація по швидкостях", - додає Сирватка.
"Щодо проблеми з рухом я можу лише припустити, що кваліфікація всіх водіїв не є однаковою"
В.о.начальника управління вуличної інфраструктури ЛМР розповів, що, на його думку, проблеми можуть виникати через вправність водіїв, адже не було скарг на те що, хтось "не вписувався" у поворот на квазікільці:
"Я таких скарг не бачив, що змушені на тротуар виїжджати. До того, як було збудовано квазікільце, там періодично відбувалися бокові зіткнення. Після відкриття квазікільця, коли не працювали світлофори, дійсно було кілька ДТП з потерпілими. Найбільш резонансна - коли КАМАЗ заїхав у трамвай, бо не надав тому перевагу в русі. Але причина була в неробочих світлофорах, а не в тому, що хтось не так вибрав радіус повороту. Після того, як світлофори запустили, наскільки я знаю, кількість ДТП на цій ділянці значно зменшилася.
Щодо проблеми з рухом я можу лише припустити, що кваліфікація всіх водіїв не є однаковою, і комусь простіше проходити повороти, а комусь – складніше. Також хтось краще знає габарити свого транспортного засобу, а хтось – гірше. Тому я думаю, це більше від водіїв залежить".
Чи є проблема на квазікільці на вул. Шевченка
У соцмережах таки можна побачити, що є скарги на поворот великогабаритного транспорту на квазікільці на вул. Шевченка.
Фото: соцмережі
На сайті міськради Львова можна знайти інформацію, що при проєкті реконструкції квазікільця ширина проїзної частини була закладена на рівні 7,5 — 12,6 м, а ширина смуг руху — 3,5 — 3,75 м.
Відзначимо, минулого року транспортний експерт Роман Льода розповів "Еспресо.Захід", що при проєктуванні квазікільця на вул. Шевченка - Левандівській не врахували винос кузова.
"Під час повороту транспортний засіб займає більшу ширину, і автобуси середнього класу та вантажівки при здійсненні повороту не поміщаються у своїй смузі, виходять за її межі. Чи не вартувало спроєктувати ширину смуг при повороті, щоб ті відповідали певним нормам, не ставали причиною затримок у русі, щоб був забезпечений бічний інтервал і щоб така ситуація не провокувала виникнення ДТП? Тобто є питання до проєктантів", - сказав експерт.
Додамо, що проєкт реконструкції цієї ділянки вулиці Шевченка розробили ще десять років тому. Тоді ЛКП "Львівавтодор" замовив проєкт у ТзОВ "Трамдорпроект". Головним інженером компанії є Валерій Чернишов, який уже близько 50 років займається проєктуванням вулиць у Львові. Реконструкцію квазікільця завершили у 2020 році.
- Актуальне
- Важливе