У Львові не ризикнули підвищити вартість проїзду з 1 червня. На коли перенесли
З 1 червня у Львові мали підняти вартість при оплаті готівкою в громадському транспорті міста з 20 до 25 грн, однак це рішення перенесли на 1 вересня
Відповідне рішення сьогодні, 24 травня, затвердив виконком міськради, передає "Еспресо.Захід".
Як пояснив під час свого виступу директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило, мова йде про проєкт рішення, що "затверджує вартість транспортної роботи і розроблений на підставі відповідної ухвали програми, якою місто передбачає перехід на оплату транспортної роботи". Тобто раніше чи пізніше місто перейде на оплату транспортної роботи, коли транспортні підприємства, що обслуговують Львів, отримуватимуть гроші за кілометри виконаної роботи. Фактично – це фінальна стадія, коли система е-квитка запрацює на повну. Це передбачає і подорожчання тарифів, щоб місто мало чим платити перевізникам.
Та поки змін у тарифній сітці не буде: 13 грн – при користуванні ЛеоКарт, 15 грн – при оплаті банківською карткою та 20 грн при купівлі білета у водія за готівку.
У грудні 2023 року міський транспорт Львова перейшов на роботи за допомогою системи е-квитка. За п’ять місяців роботи, 80% оплати здійснюється електронно, і лише близько 20% - готівкою. Ще під час затвердження діючого тарифу, було ухвалене рішення про те, що з 1 червня 2024 року вартість проїзду при оплаті готівкою мала б зрости до 25 гривень. Це зробили з метою зменшення використання готівки у громадському транспорті Львова. Однак на сьогодні посадовці відмовилися від свого рішення, натомість відтермінувавши його на 1 вересня.
Як повідомив "Еспресо.Захід" голова комісії транспорту зв'язку та міської мобільності Львівської міськради Ігор Зінкевич, наразі депутати не бачать підстав, щоб міняти тариф. Тому влітку буде чимало дискусій між профільним департаментом та депутатами щодо того, чи потрібно змінювати як готівкову оплату, так і, можливо, безготівкову. Адже раніше була мова про те, що з 1 червня ціна е-квитка може зрости. Наразі тариф залишається тим самим.
Додамо, що чиновники ЛМР також думають над тим, щоб обмежити пільговиків у їх безлімітних поїздках і зекономити таким чином 30 млн грн. Мова йде про ліміт у 60 поїздок на місяць, який можуть цього року запровадити.
Читайте також: Коли у Львові запрацює пересадка та мобільний застосунок е-квитка. Пояснюємо
- Актуальне
- Важливе