Свірзький замок зачинив двері до весни 2023-го
Досередини Свірзького замку вже не потрапити до весни 2023-го року
Про це інформує Еспресо.Захід
Від 25 вересня досередини Свірзького замку вже не потрапити до весни 2023 року – замок завершив для себе туристичний сезон. Властиво, уперше за час Незалежності України замкові брами розчахнулися для відвідувачів у травні минулого року, якщо не брати до уваги тих кількох місяців у 2018 році, коли в замку зробили спробу таки пускати досередини людей. А вже цьогоріч мала розпочатися його реставрація у межах державної програми "Велика реставрація". Однак – війна.
Закладати нині унікальну пам’ятку оборонної архітектури, що в плині часу втратила оборонне значення і нині є романтичною кам’яною перлиною Львівщини на шляху від Бібрки до Перемишлян, почали ще у 80-ті роки XV ст. вважається, що дата "1530 "на кам’яній плиті над входом до внутрішнього двору замку свідчить про завершення важливого етапу модернізації твердині. А сучасного вигляду замок набув зі середини XVII століття. Цікаво, що в Першу світову війну замок розграбували, а потім спалили російські війська: залишилися тільки стіни, кам’яні каміни та окремі кам’яні орнаменти. Однак тодішній власник замку Роберт Лямезан зумів за збереженими малюнками та фотографіями його відтворити. Реставрували цю красу аж до 1939-го року, поки не почалася Друга світова і поки сюди не прийшла радянська влада.
Сьогодні Свірзький замок вабить навіть не так своєю історією ( бо про цю пам’ятку насправді відомостей не так і багато), як чудесними романтичними краєвидами, акцентом у яких часто-густо стає пара лебедів, що вже два роки тут і зимує. Гіди розповідають і про понад півтисячі червонокнижних кажанів, що живуть у замку. І навіть показують той камін, звідки вони можуть хмарою вилетіти, наголошуючи, що боятися не варто – адже насправді це милі звірята. А ніхто і нн боїться.
Люди їдуть сюди не по гострі відчуття, а по романтичну красу. Бо романтика людині необхідна попри все. І як там каже хтось із мудрих, романтика – це могутня пружина, яка штовхає людину на великі звершення.
- Улітку в Підгорецькому замку тривала персональна виставка київської художниці Влади Ралко "Львівський щоденник", де вона аргументувала, чому не хотіла бути німою
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе