Еспресо. Захід
Ексклюзив

Винахідник, працівник Інтерполу та відомі науковці: хто може стати ректором університету Івана Франка 

17 лютого, 2025 понедiлок
08:15

У Львівському національному університеті Івана Франка уже за два місяці оберуть нового ректора. Вибори відбудуться 22 квітня 

Зміст

Хто має право брати участь у виборах, як відбувається голосування та, що відомо про кандидатів, які можуть очолити один з найпопулярніших серед студентів вишів, читайте в огляді Еспресо.Захід.

Хто може брати участь у виборах

У конкурсі можуть брати участь громадяни України, які володіють державною мовою, мають вчене звання та науковий ступінь і стаж роботи на посадах науково-педагогічних працівників не менш як десять років.

Строк подання заяв – два місяці з дня опублікування оголошення на офіційному вебсайті Міністерства освіти і науки України. Упродовж цього часу на посаду ректора зареєструвались 9 кандидатів.

Читайте також: Голосуватимуть у Львові, Золочеві, Коломиї і Хмельницькому: як відбуватимуться вибори ректора Львівської політехніки  

Що відомо про кожного з кандидатів

Кандидати на посаду ректора Львівського національного університету ім.Івана Франка з університетського середовища – проректори, помічники ректора, винахідники, професори за сумісництвом політики та навіть позаштатні працівники Інтерполу.

За посаду ректора змагатимуться дев’ять кандидатів.

Володимир Бурдін, доктор юридичних наук, декан юридичного факультету, який є одним з найдавніших юрфаків в Україні і діяв у складі Університету з самого початку його створення.

Володимир Бурдін народився 18 грудня 1974 року, у Львові. Правознавець, професор кафедри кримінального права та кримінології Львівського національного університету імені Івана Франка. Член Науково-консультативної ради при Верховному Суді. Деканом юридичного факультету став у грудні  2015 року. 

 

 

Андрій Бойко, народився у Яремче на Прикарпатті 1963 року. Доктор юридичних наук, заслужений юрист України, професор Національного університету  "Києво-Могилянська академія", член Конституційної комісії та Ради з питань судової реформи при Президентові України. Деканом юридичного факультету був перед Володимиром Бурдіним з 2003 по 2015 рік. До слова, свою кандидатуру подав усього за декілька днів до закінчення терміну прийому документів. Його дочка Наталія Бойко займала високу посаду у міністерстві. З 2017 року до осені 2019 року була заступницею Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика з питань європейської інтеграції. Згідно з декларацією за 2022 рік Андрій Бойко має у власності дві квартири, земельну ділянку і житловий будинок. З цінного рухомого майна  – колекція картин.

 

 

Наступний кандидат на посаду ректора університету Роман Гладишевський. 66-річний Гладишевський уродженець Львова,  український вчений-хімік, винахідник, завідувач кафедри неорганічної хімії, проректор з наукової роботи Львівського національного університету імені Івана Франка, академік НАН України. Є співавтором серій монографій присвячених систематиці кристалічних структур неорганічних сполук. Усього у співавторстві опублікував 23 томи монографій, 4 оглядові статті, 19 патентів, 410 наукових статей та тези 605 доповідей на конференціях. Викладав курс лекцій в університетах Франції, Швейцарії, Німеччини. Задекларував власні винаходи у співавторстві з А. Стецько, зокрема – спосіб титанування деталей, спосіб титанування деталей машин, сплав на основі стибію та ін.

 

 

Ярослав Гарасим, народився 10 квітня 1973, с. Старі Богородчани на Прикарпатті. Український фольклорист, доктор філологічних наук, професор, декан філологічного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка у 2004-2014 роках. Проректор із науково-педагогічної роботи 2014-2019 роках, професор кафедри української фольклористики. Автор близько 60 наукових праць. Проживає у Львові. В 2014 році йшов на вибори до Верховної ради з політичною партією "Народний фронт", не пройшов. А у 2019 році балотувався до парламенту від політичної партії "Голос". Також не пройшов.

 

 

Ольга Осередчук, професор, доктор педагогічних наук. У 2014-2019 роках - помічниця ректора Львівського національного університету імені Івана Франка. Народилася 1986 р. в Харківській області. У 2003 році закінчила Червоноградську середню школу.  Член Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а з 2012 р. член головної ради. Того ж року отримала диплом та премію Львівської обласної державної адміністрації для молодих вчених – 2012 р. А з 2019 по 2024 рік була керівницею Центру маркетингу та розвитку ЛНУ. З 2024 року професор кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи, ЛНУ ім. Франка. Має понад 15 років досвіду роботи у вищій освіті, майже 5 з яких присвятила розробці ІТ-технологій. Авторка 57 публікацій.

 

 

Ще один кандидат –  історик Володимир Качмар, проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку у Львівському університеті. У 1991 році закінчив історичний факультет та здобув кваліфікацію "історик, викладач історії та суспільствознавства". Доктор історичних наук, професор кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського. Написав близько 130 наукових праць, серед яких монографії, статті, рецензії. За 2023 рік задекларував 5 земельних ділянок і будинок. 

 

 

Віталій Кухарський, кандидат фізико-математичних наук, проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації. 1989-1994 роках навчався в університеті, який нині планує очолити на факультеті прикладної математики. Наукові стажування проходив у Німеччині, Польщі, Австрії. Автор 42 публікацій, 21 стаття, 19 тез конференцій, 1 навчальний посібник з грифом МОН України. У 2024 році подав декларацію, де вказав, що має у власності дві земельні ділянки, квартиру і житловий будинок. 

 

 

Юрій Раделицький, професор Економічного факультету університету Івана Франка. Балотувався до Львівської обласної ради у 2020 році. Пройшов за списком у 4 окрузі від партії "За майбутнє", яка фінансувалась олігархом Ігорем Коломойським. (Кілька разів був її ребрендинг. За даними платформи руху Чесно, згідно з фінзвітом за I квартал 2020 року, офіційно партія “За майбутнє” не мала жодного працівника, не володіла й не користувалась жодним майном. Голова партії Ігор Палиця). Згідно з декларацією Раделицький має 5 земельних ділянок. Дві з них у Шацьку, що на Волині, ще три земельні ділянки під Києвом у селі Макарів та 1 квартиру у Львові. Готівкою зберігає 89 тис. дол. США і 605 тис. грн

 

 

Олег Столярський, доцент кафедри міжнародного права, кандидат юридичних наук. Співавтор трьох іноземних колективних монографій, автор 12 іноземних наукових статей та тез доповідей. На юридичному факультеті Львівського інституту внутрішніх справ навчався у період з 1996-2001.  З 2018 року – член Громадської Ради СБУ у Львівській області. З 2024 року – позаштатний працівник Інтерполу. 21 квітня 2024 року – отримав Міжнародний освітній грант в рамках Міжнародного освітнього проєкту "Схід-Захід" за активну участь у XXII Міжнародній програмі підвищення кваліфікації керівників закладів освіти і науки.

 

Процедура голосування

Ректора університету обирають шляхом таємного голосування строком на 5 років. 

Загальна кількість наукових, науково-педагогічних і педагогічних працівників університету повинна становити не менше 75 відсотків загальної кількості осіб, які мають право брати участь у виборах. Кількість виборних представників із студентів – не менше 15 відсотків осіб, які мають право брати участь у виборах. Виборні представники серед студентів, які обираються студентами шляхом прямих таємних виборів. 

Інформація про дату, час і місце проведення виборів виборча комісія Львівського національного університету ім. І. Франка повинна оприлюднити не пізніше ніж за сім календарних днів до дати проведення виборів. Самі вибори ректора відбуватимуться шляхом таємного голосування, яке буде проходити з 09:00 до 15:00 у кількох приміщеннях університету без перерви.

Переможцем виборів вважається кандидат, який набрав більше 50℅ голосів тих, хто має право брати участь у голосуванні. У випадку проведення 2-го туру, щоб стати переможцем потрібно набрати понад 50% серед тих, хто взяв участь у виборах. 

Теги:
Читайте також:
Львів
-3.8°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.48
    Купівля 41.48
    Продаж 41.98
  • EUR
    Купівля 43.3
    Продаж 43.89
  • Актуальне
  • Важливе
2025, четвер
20 лютого
10:26
черги на кордоні
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 20 лютого
10:15
У Львові вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні в 11-ту річницю розстрілів на Майдані
У Львові вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні в 11-ту річницю розстрілів на Майдані
09:59
Федір Шандор вперше після призначення послом відвідав Берегове
Федір Шандор вперше після призначення послом відвідав Берегове: мета візиту
09:25
прощання з Героями
Львівщина 20 лютого попрощається з трьома полеглими захисниками
09:12
Ще 239 га земель Нобельського природного парку на Рівненщині повернуть державі
Ще 239 га земель Нобельського природного парку на Рівненщині повернуть державі
08:44
На Буковині ветеран знайшов роботу після вимушеного переїзду з Донеччини
На Буковині ветеран знайшов роботу після вимушеного переїзду з Донеччини
08:11
На війні загинув захисник зі Львівщини Ярослав Пелех
На війні загинув захисник зі Львівщини Ярослав Пелех
07:53
повернення української зібрної Invictus Games, прибуття до Львова
У Львові зустріли українську збірну Invictus Games 2025
07:48
хмари
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 20 лютого
2025, середа
19 лютого
22:12
Третьокласник із Буковини зібрав 30 тис. грн для українських воїнів
21:50
Україна школа
Відсутні понад 17% учнів: у Львові розповіли про стан захворюваності у школах
21:27
На Хмельниччині виявили підпільний цех з виробництва тютюнової продукції вартістю 5 млн грн
21:08
У Франківську зустріли вчительку Лесю Павлюк, яка увійшла в 50-ку кращих педагогів світу
Учителька Леся Павлюк привезла до Франківська прапор міста з підписами 50 кращих педагогів світу
20:50
У Львові відремонтують скейпарк за 500 тис. грн
20:31
Зниклого неповнолітнього рівнянина знайшли у Харкові
20:14
На Тернопільщині розшукують безвісти зниклого 80-річного чоловіка
19:55
Власне авто притиснуло до паркану: на Тернопільщині чоловік помер від травм до приїзду швидкої
19:33
На Рівненщині сталась ДТП з потерпілими, рух на трасі Київ-Чоп ускладнений
На Рівненщині сталась ДТП з потерпілими, рух на трасі Київ-Чоп ускладнений
19:25
На Прикарпатті прокурори стягують із лісгоспу понад 650 тис. грн за незаконну вирубку лісу
19:19
Огляд
Що відомо про дрогобицького чиновника Володимира Дзерина, якого підозрюють в організації системи "відкатів"
19:01
Геннадій Васьків
Суд відмовився арештувати звинуваченого у розтраті благодійної допомоги ексзаступника мера Львова Геннадія Васьківа
18:57
Огляд
Дві земельні ділянки на 5,5 тис. м кв. і 7 об’єктів нерухомості: що задекларував новий керівник Львівелектротрансу Василь Пецух
18:51
Ексклюзив
Руська, 20
Проїдає кошти, які лишились з попередніх років: Валерій Веремчук пояснив причини реорганізації 1-ї поліклініки у центрі Львова
18:45
Хмарно з проясненнями: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 20 лютого
18:40
Іноземець під виглядом журналіста за $10 тис. намагався вивезти ухилянта через Закарпаття до Словаччини
18:20
Ексклюзив
Юні скрипалі зі Львівщини спільно з німецькими ровесниками виконали гімн України в регіональному парламенті Потсдама
18:08
Микола Пущак
Підозрюваний у корупції перший заступник голови Солонківської ОТГ Дубневича повернувся на посаду
17:49
Судовий вирок
Суд виніс вирок волинянину, який пограбував чоловіка на колісному кріслі
17:35
Пережила операцію "Вісла": жителька Мостищини відзначила 90-річний ювілей
17:19
У Львові для жінок проведуть безплатний експрес-курс із документальної відеозйомки: як взяти участь
17:15
Ексклюзив
тренування Яни Степаненко
"Думаю, буде легше, ніж у Бостоні": незламна Яна Степаненко розповіла, як готується до марафону в Токіо
17:10
Оновлено
ZAG, Zenyc Art Gallery, виставка "Маленький принц"
Куди піти у Львові з 17 по 23 лютого: "Озброєна людина"
17:07
У Рівному презентували унікальні п'ятисвічники князів Острозьких
16:59
Рештки кісток, схожих на людські, розкопали у дворі будинку у Львові
16:55
Побив і залишив помирати: на Франківщині чоловіку повідомили про підозру у вбивстві дружини
16:41
мурал "Вчинок" у Львові
Слово сили: у Львові на автовокзалі з'явився новий мурал до третьої річниці повномасштабного вторгнення
16:28
переправник ухилянтів
На Закарпатті затримали іноземця, який організував схему переправлення чоловіків за кордон
16:23
 Дрогобицька міськрада прокоментувала затримання керівника свого комунального підприємства
16:14
Співак Іво Бобул відзначить 50-ліття власної творчості ювілейними концертами у Львові 
16:01
Новини Заходу України
На Франківщині школи й коледжі закривають на карантин через спалах грипу й ГРВІ
Більше новин